Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

Lockdown we Włoszech. Miejsca publiczne tylko dla zaszczepionych

21
Podziel się:

Od poniedziałku we Włoszech wchodzą w życie nowe restrykcje. Osoby, które nie są zaszczepione, nie będą wpuszczane do restauracji, teatrów, muzeów i na wydarzenia publiczne. To kolejny europejski kraj, który decyduje się na takie rozwiązanie.

Lockdown we Włoszech. Miejsca publiczne tylko dla zaszczepionych
Policja sprawdza certyfikaty szczepień w każdym miejscu publicznym. (PAP, )

Od poniedziałku nieszczepieni Włosi nie będą wpuszczani do restauracji, teatrów czy muzeów. Aby móc wejść do wymienionych miejsc publicznych, trzeba pokazać "Green Pass", czyli certyfikat potwierdzający przyjęciu dwóch dawek szczepionki.

Lockdown dla niezaszczepionych

Szczepienie lub negatywny wynik testu jest potrzebny, aby zameldować się w hotelu lub poruszać komunikacją miejską. Przestrzegania nowych przepisów pilnuje policja, która sprawdza certyfikaty nawet w autobusach i pociągach. Wiele miast, w tym Rzym i Mediolan, wprowadziło dodatkowe przepisy nakazujące noszenie maseczek również na zewnątrz.

Wskaźnik szczepień we Włoszech jest dość wysoki i wynosi aż 77 proc. całej populacji. Ze statystyk wynika jednak, że do zaszczepienia najbardziej chętne są bardzo młode lub starsze osoby. Przed szczepieniem wstrzymują się 30 i 40-latkowie i to ze względu na nich wprowadzone są dodatkowe obostrzenia.

Narodowy Instytut Zdrowia przekazał, że to właśnie ta grupa wiekowa najczęściej choruje i trafia do szpitala. Szczepienia, noszenie maseczek w tłumie i zachowywanie odpowiedniego dystansu mogłoby tę sytuację zmienić.

Oczywiste jest, że po dwóch latach pandemii nie możemy tak łatwo zamykać szkół i działalności gospodarczej. Dlatego można próbować powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa za pomocą zrównoważonych środków i przy właściwym użyciu przepustek zdrowotnych. Duży nacisk kładziony jest na szczepienia – powiedział agencji Reuter Gianni Rezza, dyrektor ds. profilaktyki w ministerstwie zdrowia.
Zobacz także: Kim Dzong Un pokazał się publicznie od ponad miesiąca. Zdjęcia z placu budowy miasta przy granicy z Chinami
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
nop
12 miesięcy temu
Dlaczego zaszczepieni boją się niezaszczepionych? Przecież są "chronieni"..., ale wciąż się nie martwią, że nie obowiązuje ich kwarantanna i że roznoszą wirusa... Dziwny jest ten świat ...
JFK
12 miesięcy temu
Kiedy lud boi się rządu, jest to tyrania. Kiedy rząd boi się ludu, jest to wolność. Kiedy prawo staje się bezprawiem, opór staje się obowiązkiem. Ci, którzy uniemożliwiają pokojową rewolucję, sprawiają, że krwawa rewolucja jest nieunikniona.
Apokalipsa
12 miesięcy temu
Nic nie jest bardziej permanentne niż "tymczasowe" decyzje rządu. Podwyżka VATu na 2 lata już 3 rok idzie. "Wytrzymajmy tylko 2 tygodnie". Każda wojna ma być nie wygrana tylko jak najdłuższa i profitowa. Podobnie jak 20-letnia już wojna USraela z jaskiniowcami. Szykujcie się więc na nieskończone warianty, wirusy, plandemie, dyskryminację nieszczepionych, a potem 2-dawkowych, 3-dawkowych, 4-dawkowych i tak w nieskończoność. Wszyscy jesteśmy antyszczepami. Myśleliśmy, że jak się podporządkujemy to oni przestaną, ale właśnie dlatego, że się podporządkowaliśmy to oni nigdy nie przestaną. Przyjdzie bestia z rozwiązaniem, ale trzeba będzie oddać jej pokłon. Zaraza, głód, wojna i śmierć. III wojna światowa już trwa i jej sekretną bronią jest to, że owce nawet nie wiedzą, że trwa. Nie klasycznie kraje przeciwko krajom czy religie przeciwko religiom, ale brat przeciwko bratu. W historii zawsze tak samo się to kończyło - gardełka na ulicach. I zawsze komuniści myśleli, że znaleźli lepszy sposób na niewolnictwo. ZOMOwcy będą ginąć w następnej kolejności jak sonderkomando, a na końcu pasożyty niszczące żywiciela i siebie. Nadejdzie pocieszenie.
Hahaha
12 miesięcy temu
Za chwilę 2-dawkowce będą dyskryminowani przez 3-dawkowych. W Izraelu już cofnięto im paszporty i nagle w pełni zaszczepiony kraj stał się w połowie zaszczepionym. Ale to tylko teorie spiskowe ;)
DoProszczepów
12 miesięcy temu
Powiedzcie mi jak to jest wrócić do normalności i co zrobicie jak za 3 miesiące wygaśnie wam paszport polsatu, a trzeba będzie fotę z wakacji na pejs-buka wstawić? Będziecie skomlać o 4-tą dawkę czy znowu nie myślicie tak daleko w przyszłość, bo boli?
Mapka
12 miesięcy temu
Toalety tylko dla zaszczepionych ?
piter3891
12 miesięcy temu
jeszcze niech zrobią nakaz noszenia opasek na przedramieniu, oczywiście dla tych niezaszczepionych, będzie łatwiej wskazać palcem i kara 30tys za zdjęcie przy braku szczepienia- nie tak odległe czasy nasi dziadowie pamiętają.....
antycovidek
12 miesięcy temu
kiedy to sie skonczy
Karinka
12 miesięcy temu
Pamiętaj, że jeśli nadal jesteś nieszczepiony, to przeżyłeś największą wojnę psychologiczną w historii ludzkości. Od dziesięcioleci knuli ten szatański plan. Czy możesz sobie wyobrazić, ile czasu, ile zasobów i ile wysiłku w to włożono? Zbadali oni każdy możliwy sposób, aby zniewolić wasze umysły i nakłonić do szczepień. Próbowali was zdemoralizować, korumpując społeczeństwo w każdy możliwy sposób. Próbowali cię oczernić. Próbowali cię zwabić pieniędzmi, prezentami i nagrodami. Próbowali was zdezorientować i sprawić, byście zwątpili we własną rzeczywistość i tożsamość. Próbowali zmusić was do podeptania własnych zasad, wartości i moralności. Udało im się nawet sprawić, że twoi bliscy zwrócili się przeciwko tobie. Prawie każdy z nas to odczuwał. Większość z nich splajtowała. Ale nie zrobiłeś tego. Pomyśl tylko, jak wiele słabości przeszedłeś i pokonałeś. Nigdy nie spasowałeś. Nadal jesteś nieszczepiony. Wciąż masz czystą krew. Wszystkie ich sztuczki na ciebie nie zadziałały. Wszystkim nieszczepionym przesyłam więc „Na zdrowie, ludzie honoru! Stać mocno !” Damy radę, 2 lata za nami , jesteśmy bliżej mety!
Dfg
12 miesięcy temu
Ciekawe jakby ta pandemia przebiegała gdyby nic nie zostało zamknięte ani nikt zaszczepiony, no jak myślicie? Nigdy się nie dowiemy ale myślę że katastrofa jedna wielka
Olg
12 miesięcy temu
Niestety stracę pracę jak się nie zaszczepię, mogę też mieć problem z hotelem kiedy jadę do pracy
@@@@
12 miesięcy temu
tam gdzie rządzą lewacy są najbardziej nieludzkie obostrzenia
inga
12 miesięcy temu
tego się już nie da komentować, ogłupiali policjanci tylko czekają na ludzi aby ich sprawdzać, to jak niemiecka okupacja.
Pit
12 miesięcy temu
Nie rozumiem dla czego ci wszyscy ludzie sie boja skoro sie zaszczepili ???? Czyzby nie wierzyli ze ochroni ich przed smiercia, ciezkim zachorowaniem ,lub tylko przejsciem choroby ?????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić