o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Łódzkie. Ksiądz śmiał się z pandemii. Zachorował na COVID-19

754
Podziel się

Ksiądz wyśmiewał pandemię i nie przestrzegał zasad sanitarnych. W końcu sam zakaził się koronawirusem. Zaniepokojeni parafianie zgłosili sprawę do sanepidu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Łódzkie. Ksiądz śmiał się z pandemii. Zachorował na COVID-19
Wartkowice. Ksiądz nie stosował się do wytycznych sanitarnych (Getty Images)
bDZnEVaZ

Ksiądz w parafii Wartkowice (woj. łódzkie) od dawna miał łamać obostrzenia związane z pandemią – donosi jeden z czytelników "Gazety Wyborczej". Duchowny podobno wyśmiewał wirusa, nie nosił maseczki w kościele ani w czasie prowadzenia katechezy w szkole. "Podczas jednego ze ślubów podał kielich z winem parze młodej, z którego sam wcześniej pił, a dopiero co ogłoszono restrykcje" - pisze czytelnik "GW".

Ksiądz nie przestrzegał obostrzeń. Zachorował na koronawirusa

Podczas mszy wielkanocnej wikariusz zasłabł, a jego pogarszający się z dnia na dzień stan zdrowia zaalarmował wiernych. Wkrótce okazało się, że otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Duchowny trafił na kwarantannę jako jedyny z parafii, choć mieszka pod jednym dachem z proboszczem i dwiema gospodyniami.

bDZnEVbb
Widuję tych ludzi (organista, kościelny, dwie panie, które są podobno gospodyniami księży), jak wchodzą na plebanię i nie widzę, aby odbywali kwarantannę, a chyba powinni? Czy to dobrze, że roznoszą wirusa i nie przestrzegają zasad?  – stwierdził parafianin.

Zakażony ksiądz. Sprawa trafiła do sanepidu

Zaniepokojony czytelnik zaalarmował poddębicki sanepid. O reakcję Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poddębicach zapytali dziennikarze "Gazety Wyborczej". Według zastępcy dyrektora stacji Dariusza Warpasa po uzyskaniu zgłoszenia inspektorzy wszczęli już dochodzenie epidemiologiczne w parafii.

bDZnEVbh

Wikariusz na kwarantannie. Proboszcz komentuje

W rozmowie z "GW" proboszcz Parafii Świętej Anny i Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Wartkowicach ks. Janusz Szeremeta powiedział, że zakażony wikariusz przebywa w odosobnieniu na piętrze parafii i nie ma kontaktu z innymi mieszkańcami. Posiłki są podobno pozostawiane pod jego drzwiami.

bDZnEVbi

Sam proboszcz nie przebywa na kwarantannie, bo został podobno zaszczepiony przeciwko COVID-19. Nie chciał skomentować doniesień o nieprzestrzeganiu obostrzeń przez chorego duchownego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZnEVbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(754)
Beny
2 tyg. temu
Ksiądz w covid nie wierzył ,ale w szatana że istnieje wierzy , a szatan nie przyszedł ale covid tak (modlitwa do Archanioła Gabriela)
pffe
2 tyg. temu
łódzkie. dziennikarze żerują na niewinnym człowieku. kłamstwa i pomówienia
Maciej
2 tyg. temu
Ja naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy życzą księdzu, aby nie wyszedł z tej choroby. Naprawdę jak tak można?
bDZnEVbD
nie interesuj...
2 tyg. temu
żenujące polskie wydawnictwo i manipulacja. brzydze się takimi kłamstwami.
rozbawiony
3 tyg. temu
Znacie mnie, nikomu nie zycze źle. Życzę mu szybkiego utęsknionego spotkania ze stwórcą. O kolejnego pasożyta będzie mnie, co okrada w najlepszym wypadku a gwałci dzieci w najgorszym. Tej bandzie podziękuje, za bardzo wątpliwej jakości "usługi".
Dariusz
3 tyg. temu
Dajcie księdzu żyć. Wyjdzie z tego
no comment
3 tyg. temu
A kiedy w końcu zamkną Gatesa I Sorosa odpowiedzialnych za tego wirusa.Ich majątki nie pokryją szkód, które narobili w gospodarce światowej.
olo
3 tyg. temu
powinien sie przekrecic
Feliks
3 tyg. temu
TO PRAWDZIWE ŻYCIE W UBÓSTWIE. KSIĄDZ DWIE KUCHARKI
basia
3 tyg. temu
W Wyborczej wszyscy zdrowi.
osa
3 tyg. temu
A mamy w Polsce SANEPID, bo jak na razie to bajzel w tej instytucji, a czy jest Gł. Inspektor Sanitarny Kraju ???? czy się maskuje. Premierze kto odpowiada za ten stan???
Ozdrowieniec
3 tyg. temu
Bardzo nieodpowiedzialne i nie żałuję takich niedowiarków. Może teraz uwierzą
Bolek
3 tyg. temu
Czytam posty i nie mogę uwierzyć. Tyle euforycznej radości z powodu choroby innego człowieka. Tyle wręcz życzeń śmierci... Czy my jeszcze jesteśmy ludźmi...?!?
bDZnEVbv
rjo83r
3 tyg. temu
NO I BARDZO DOBRZE
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić