Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
EKO
|

Żal do proboszcza ze Zbytowej. Odmówił mszy pogrzebowej. Rodzina wściekła

1030
Podziel się

Do kuriozalnej sytuacji doszło w Zbytowej (woj. dolnośląskie). Bliscy mężczyzny, który przynależał do miejscowej parafii, poprosili księdza proboszcza o odprawienie mszy pogrzebowej. Ten zgodził się, ale odmówił zgody na wniesienie do budynku trumny. Powód ich zszokował.

Żal do proboszcza ze Zbytowej. Odmówił mszy pogrzebowej. Rodzina wściekła
Proboszcz odmawia odprawienia mszy pogrzebowej dla jednego z parafian. Jego wyjaśnienie oburzyło krewnych (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, Omar Marques/Stringer)
bFdXoMPp

Jak podaje portal Moja Oleśnica, nieżyjący mężczyzna przynależał do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zbytowej. Ksiądz proboszcz Antoni Kopciuch wyraził zgodę na pochowanie zmarłego, jednak zapowiedział, że nie pozwoli na wniesienie trumny ze zmarłym do kościoła.

Ksiądz z parafii w Zbytowej nie zgadza się na wniesienie trumny do kościoła

Bliscy zmarłego wyjawili, jak ksiądz proboszcz uzasadnił brak zgody na wniesienie do kościoła trumny. Okazało się, że duchowny ma za złe nieżyjącemu parafianinowi ślub cywilny oraz brak regularnych wizyt w kościele.

bFdXoMPr
Zapytałem księdza proboszcza, dlaczego tak się dzieje. Powiedział, że może go pochować, ale do kościoła już nie wpuści trumny. Dlaczego? Bo nie chodził do kościoła i miał ślub cywilny – relacjonował krewny zmarłego parafianina (Moja Oleśnica).
Zobacz także: Zobacz też: Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Wzruszające kazanie biskupa Antoniego Długosza
bFdXoMPx

Ksiądz proboszcz Antoni Kopciuch potwierdził wersję przedstawioną przez krewnych zmarłego. Jak twierdził, wszyscy wierni z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zdają sobie sprawę z zasad, którymi kieruje się ich proboszcz i w analogicznych wypadkach po prostu zwracają się do duchownego z sąsiedniego kościoła.

Dlaczego mam go po śmierci wprowadzać do kościoła? Wiedzą o tym parafianie, jadą do sąsiedniego kościoła. Tam ksiądz się na to godzi, oprawia mszę z ciałem, przywozi i chowają u nas – oświadczył ksiądz proboszcz Antoni Kopciuch (Moja Oleśnica).

Zachowanie księdza proboszcza zdenerwowało krewnych zmarłego na tyle, że postanowili skorzystać z "rady". Ostatecznie ich bliski zostanie więc pochowany w sąsiednim kościele, gdzie duchowny nie robił żadnych problemów.

bFdXoMPy
W innej parafii faktycznie nie było problemu. Tam będzie pochowany nasz bliski – zapowiedział krewny zmarłego (Moja Oleśnica).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdXoMPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1030)
bbb
6 miesięcy temu
Niechodzil do kosciola ale widocznie z niego sie niewypisal czyli byl katolikiem
aw15
6 miesięcy temu
A księża żyjący w konkubinatach, dzieciaci nawet cywilnego ślubu nie mają, jak oni są chowani jak już żywota dokonają? Czy ich poczete w grzechu dzieci są chrzczone? Czy dopuszczane są do komunii?
Bou
9 miesięcy temu
Przeprosic ksiedza i na kolana
bFdXoMPT
Nina
9 miesięcy temu
Nie widzę żadnej winy księdza nie chodził do kościoła, nie uczestniczył w życiu parafialnym więc w czym problem. Widocznie nie miał takiej potrzeby za życia albo po prostu nie wierzył więc po co go uszczęśliwiać na siłę po śmierci. Problem jest w księżach którzy łamią tę zasadę. Inną sprawą jest jak taki człowiek wytłumaczy się przed Bogie i jeśli On przyj ie jego wyjaśnienia to nam nic do tego. A tu na ziemi zasady muszą być dla wszystkich takie same.
JAN
9 miesięcy temu
Tak sobie myślę że skoro nie chodził do kościoła za życia (czyli był niewierzący), to być może po śmierci też nie chciałby iść do kościoła.
Ede
9 miesięcy temu
Jak trwoga to do Boga. Nima
Lusz
9 miesięcy temu
Czy napewno zmarły chciał być pochowany z udziałem księdza i po jego modłach?
Art
9 miesięcy temu
Proboszcz miał rację, mnóstwo ludzi żyje z własnej woli na kocią łapę, a potem się dziwi
Edusek
9 miesięcy temu
Skąd wiadomo czy zmarły chciałby do kościoła skoro za życia nie chciał. A to nie rodzina była grzebana.A czy chodzą do kościoła.
rada
9 miesięcy temu
ale po co prosić księdza miejcie honor ktoś obsługuje tych zmarłych i powinni oni złożyć ciało bez problemu,a tym czarnym podziękować.Nie upokażac się przed nimi
W...k
9 miesięcy temu
Brawa dla proboszcza nieboszczykowi nie było za życia po drodze do kościoła to i po co wprowadzać go po śmierci.
ecik
9 miesięcy temu
To hańba jest odmawiać umarłemu mogiły. Cóż że księdzu nie miły ale Bogu jest miły. Zabrać klerykom cmentarze które powinne być komunalne. A nie tak żeby kleryk decydował kto ma leżeć na danym cmentarzu.
Prof.
9 miesięcy temu
Po co mu kościół po śmierci, jak do niego nie chodził za życia. Brawo dla księdza, wszyscy tak powinni zrobić...
bFdXoMPL
Qwerty
9 miesięcy temu
Może za mało dawali?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić