Żal do proboszcza ze Zbytowej. Odmówił mszy pogrzebowej. Rodzina wściekła

1816

Do kuriozalnej sytuacji doszło w Zbytowej (woj. dolnośląskie). Bliscy mężczyzny, który przynależał do miejscowej parafii, poprosili księdza proboszcza o odprawienie mszy pogrzebowej. Ten zgodził się, ale odmówił zgody na wniesienie do budynku trumny. Powód ich zszokował.

Żal do proboszcza ze Zbytowej. Odmówił mszy pogrzebowej. Rodzina wściekła
Proboszcz odmawia odprawienia mszy pogrzebowej dla jednego z parafian. Jego wyjaśnienie oburzyło krewnych (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, Omar Marques/Stringer)

Jak podaje portal Moja Oleśnica, nieżyjący mężczyzna przynależał do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zbytowej. Ksiądz proboszcz Antoni Kopciuch wyraził zgodę na pochowanie zmarłego, jednak zapowiedział, że nie pozwoli na wniesienie trumny ze zmarłym do kościoła.

Ksiądz z parafii w Zbytowej nie zgadza się na wniesienie trumny do kościoła

Bliscy zmarłego wyjawili, jak ksiądz proboszcz uzasadnił brak zgody na wniesienie do kościoła trumny. Okazało się, że duchowny ma za złe nieżyjącemu parafianinowi ślub cywilny oraz brak regularnych wizyt w kościele.

Zapytałem księdza proboszcza, dlaczego tak się dzieje. Powiedział, że może go pochować, ale do kościoła już nie wpuści trumny. Dlaczego? Bo nie chodził do kościoła i miał ślub cywilny – relacjonował krewny zmarłego parafianina (Moja Oleśnica).
Zobacz także: Zobacz też: Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Wzruszające kazanie biskupa Antoniego Długosza

Ksiądz proboszcz Antoni Kopciuch potwierdził wersję przedstawioną przez krewnych zmarłego. Jak twierdził, wszyscy wierni z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zdają sobie sprawę z zasad, którymi kieruje się ich proboszcz i w analogicznych wypadkach po prostu zwracają się do duchownego z sąsiedniego kościoła.

Dlaczego mam go po śmierci wprowadzać do kościoła? Wiedzą o tym parafianie, jadą do sąsiedniego kościoła. Tam ksiądz się na to godzi, oprawia mszę z ciałem, przywozi i chowają u nas – oświadczył ksiądz proboszcz Antoni Kopciuch (Moja Oleśnica).

Zachowanie księdza proboszcza zdenerwowało krewnych zmarłego na tyle, że postanowili skorzystać z "rady". Ostatecznie ich bliski zostanie więc pochowany w sąsiednim kościele, gdzie duchowny nie robił żadnych problemów.

W innej parafii faktycznie nie było problemu. Tam będzie pochowany nasz bliski – zapowiedział krewny zmarłego (Moja Oleśnica).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić