o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Makłowicz nie przebiera w słowach. Poszło o zakaz aborcji

33
Podziel się

Znany podróżnik i dziennikarz Robert Makłowicz odniósł do trwających w kraju protestów przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej. Skrytykował rządzących mówiąc, że państwo powinno szanować głosy wszystkich obywateli. Dodał także, że należy dbać o dobre imię Polski na arenie międzynarodowej.

Makłowicz nie przebiera w słowach. Poszło o zakaz aborcji
Robert Makłowicz skrytykował rządzących, mówiąc że państwo powinno szanować wszystkich obywateli (PAP, Marcin Kmieciński)
bEBZjROZ

Robert Makłowicz był w niedzielę gościem programu TVN24 "Wstajesz i weekend". Podróżnik stwierdził, że popiera protesty w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Wcześniej sam wziął udział w akcji doradzającej mężczyznom, jak należy wspierać kobiety.

Nie dziwi mnie, że kobiety wyszły na ulicę. Dziwi mnie to, że wszyscy tak późno zaczęliśmy protestować przeciwko ograniczaniu naszych praw. Przeciwko temu, że państwo nie jest naszą wspólną wartością. Państwo jest dobrem wspólnym. Nikogo, poza przestępcami, państwo nie może wykluczać – powiedział Makłowicz w TVN24.
bEBZjRPb

Makłowicz krytykuje rządzących. "Nasza klasa polityczna wydziela zapach naftaliny"

Od października w całej Polsce regularnie odbywają się protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu nie powinna być dozwolona. Głównym inicjatorem akcji protestacyjnych jest Ogólnopolski Strajk Kobiet. Pełne poparcie dla inicjatywy wyraził Robert Makłowicz.

To, co się teraz dzieje, jest pewnego rodzaju przełomem. Musimy odświeżyć klasę polityczną. Nasza klasa polityczna wydziela dotkliwy i bolesny zapach naftaliny. Jest korzeniami całkowicie tkwiąca w wieku XIX i nawet nie przyjmuje do wiadomości tego, co się już w Polsce w XX wieku wydarzyło. Mówię tu o całej klasie politycznej. Mam nadzieję, że to jest ten impuls, który ją zmieni – wyraził nadzieję Makłowicz.

Robert Makłowicz skrytykował podejście polskich polityków do rządzenia. Choć przyznał, że do polityki idzie się po to, aby stać się znanym, to dodał, że powinna towarzyszyć temu również misja publiczna. Podkreślił, że należy słuchać obywateli.

bEBZjRPh
To są nasi przedstawiciele. To są ludzie, którzy pełnią wobec nas służebne role, więc mają się z nami komunikować. To nie są udzielni władcy, którzy nie odpowiadają na pytania, którzy uchwalają złe prawa w pośpiechu o godzinie 12 w nocy – stwierdził Makłowicz.

"Jeżeli coś ma schrzanioną opinię, to nie Polacy, a państwo polskie"

Robert Makłowicz odniósł się także do opinii o naszym kraju na arenie międzynarodowej. Podkreślił, że należy dbać o to, aby była ona jak najlepsza. Dodał, że ludzie za granicą "zdają sobie sprawę, że to, co się obecnie dzieje, nie jest wynikiem woli większości mieszkańców".

Większość polityczna, która jest wyłaniana wskutek wyborów, nie jest większością całego społeczeństwa i jego woli. Oczywiście demokracja polega na tym, żeby taką większość wyłonić i żeby taka większość stanowiła prawa, ale nie można tych praw stanowić kompletnie lekceważąc całą resztę. Demokracja to przede wszystkim dyskusja i rozmowa, zwłaszcza na tak ważkie tematy – powiedział Makłowicz w TVN24.
bEBZjRPi

Podróżnik podkreślił także, że to nie obywatele są odpowiedzialni za złe postrzeganie Polski na świecie.

Jeżeli coś ma teraz lekko schrzanioną opinię, to nie Polacy, a państwo polskie – podsumował.

Obejrzyj także: Rozżalony Makłowicz: "TVP wypluła mnie, wyzuwszy wcześniej"

bEBZjRPj
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBZjRPC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Elektron 007
9 miesięcy temu
Tak? A co z przypadkami, gdzie lekarz tylko "się pomylił", albo "wyniki badań" wskazywały na nieuleczalny przypadek. Jednak na szczęście w tym przypadku, mamą się sprzeciwiła i okazało się, że urodził się zdrowy i normalny chłopak. (Znam osobiście) No ale, gdyby doszło do aborcji, to już nikt by nie wiedział,że w tym przypadku - to była "tylko pomyłka".....prawda? A ile takich przypadków już było? "Tego nie wie nikt."
Optymista
9 miesięcy temu
Ten gość musi udać Sie do odpowiedniego lekarza
Andrzej
9 miesięcy temu
Popieram protest kobiet.
bEBZjRPD
Renata
9 miesięcy temu
Jestem matką niepełno sprawnego syna nikt nie myśku o nich w kategori obywatel miliony razy spotkałam się z opinią gorszy sort nie warto inwestować przecież i tak nic z nich nie będzie, tak to prawda, nie mam wsparcia ani od państwa ani od rodziny znajomu pokończyli znajomiść bo nigdy nie mam czasu, to wybór kobiety ja skazałam się na samotność wieczną prać e bez końca i biede a ludzie no coż nie rozumieją i nigdy nie zrozumieją, więc popieream kobiety które chcą dojonać wyboru, nikt nie pomyślu co z tego taką osobą stanie się po śmierci rodziców bo niepełnosprawny nadal będzie wymagał zmiany pampersa karmienia mycia ubierania podawania leków zabiegów itd..
Keith Moore
9 miesięcy temu
Udać tym torem rozumowania, niechciane dzieci są przestępcami. Chyba, że ktoś uważa, że przed narodzinami dziecko nic nie czuję i nie jest osobnym bytem - nauka mówi inaczej. Proszę poczytać książkę o embriologii mojego autorstwa, jest podręcznikiem obowiązującym studentów medycyny.
thorday
9 miesięcy temu
chłopie, zajmij się gotowaniem, bo to umiesz. po co Ci mieszać się w temat, który niczego i tak nie zmienił. zupełnie, jakby to Ciebie dotyczyło.
Aaaa
9 miesięcy temu
Sam pan powinien się usunąć. Co z głosami kobiet które nie chcą aborcji, one się nie liczą czy wg pana nie są kobietami i obywatelami. Człowieku czy ty wiesz jak cierpią te dzieci przed śmiercią? Ludzie opamiętajcie się. Te dzieci to też człowiek nie ryba robak czy pustak to człowiek który czuje strach i ból. Te,, kobiety,, ...Wysterylizujcie się ale nie zabijajcie
Mario
9 miesięcy temu
Pan Makłowicz zna się na polityce tyle co na gotowaniu czyli nic.
He he he
9 miesięcy temu
Jakie to proste, jak chcecie to zabijajcie ważne żebyście Makłowicza oglądali. Po mnie choćby potop.
Realistka
9 miesięcy temu
Jak tylko ktoś napisze słowo prawdy to zaraz znajdują się tzw. Madki, które wypominają, że ten nie zajmuje się chorymi dziećmi. Nie mieści się to im w tych ciasnych umysłach, że tak bardzo można kochać swoje chore dziecko, że nadal można się nim opiekować ze zwykłego ludzkiego odruchu serca. A po drugie to już dawno przestał być spór czy zabijać chore dzieci czy nie, to już poszło znacznie dalej. Tu chodzi o to, czy rodzić, czy zabijać na każdym etapie ciąży. Wystarczy posłuchać postulatów tych antykobiet, one łakną krwi niewinnych te zimne wypracowane prostytutki, którym ten stan wyjątkowo by odpowiadał, optują za tym najbardziej.
Stanowcza
9 miesięcy temu
Należy rozróżnić dwie rzeczy morderstwo na życzenie, a usunięcie martwego płodu, lub takiego, które i tak by obumarło wkrótce po urodzeniu. To o to toczy się spór. A mężczyznom coraz łatwiej zrzucić całą odpowiedzialność na kobietę, bo sami nie poczuwają się do tego, żeby podjąć się wychowania dziecka więc przytakują tym którzy uciekają od obowiązku zadbania o dziecko. A dziewczyny im w tym pomagają, bo on nic nie musi, a nie prawda on też musi, bo to też jest jego dziecko.
Gall Anonim
9 miesięcy temu
To, co się teraz dzieje, jest pewnego rodzaju przełomem. Musimy odświeżyć klasę polityczną. Nasza klasa polityczna wydziela dotkliwy i bolesny zapach naftaliny. Jest korzeniami całkowicie tkwiąca w wieku XIX i nawet nie przyjmuje do wiadomości tego, co się już w Polsce w XX wieku wydarzyło. Mówię tu o całej klasie politycznej. Mam nadzieję, że to jest ten impuls, który ją zmieni – wyraził nadzieję Makłowicz. Ma 100 % racji !!!
Rew
9 miesięcy temu
No ale w polsce zadzi kk to nie po katolicku polacy
bEBZjRPv
jej
9 miesięcy temu
w pewnych sytucjach tak, ale normalna aborcja na Zyczenie jest zwzkzm morderstwem
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić