Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Masakra w Toronto. Nienawidził społeczeństwa. Już nie wyjdzie z więzienia

11

Alek Minassian, który w 2018 roku wjechał furgonetką w tłum turystów, spędzi resztę życia w więzieniu. Sędzia nie dała się przekonać argumentom, że z powodu autyzmu oskarżony nie wiedział co robi. Minassian wciąż nie przyznaje się do winy.

Masakra w Toronto. Nienawidził społeczeństwa. Już nie wyjdzie z więzienia
Alek Minassian został uznany za winnego spowodowania śmierci 10 osób i ciężkiego zranienia kolejnych 16. (YouTube)

Alek Minassian w kwietniu 2018 roku wjechał vanem na chodnik w centrum Toronto i zabił 10 osób. Kolejnych 16 zostało rannych. Mężczyzna właśnie usłyszał wyrok za swoją zbrodnię.

Minassian ani razu nie przyznał się do winy. Prawnicy próbowali przekonać sąd do obniżenia kary twierdząc, że oskarżony nie zdawał sobie sprawy z tego co robi, ponieważ ma autyzm. Sędzia Anne Molloy nie dała się jednak przekonać.

Wjechał w tłum turystów

Jego atak na tych 26 ofiar był aktem zaplanowanym - powiedziała Molloy.
Zobacz także: Drugi zamach na papieża. Napastnikiem był ksiądz

Mężczyzna został automatycznie skazany na dożywotni pobyt w więzieniu. Oficjalne ogłoszenie wyroku ma nastąpić jednak dopiero 18 marca. Minassian utrzymuje, że nie jest winny.

Początkowo śledczy podejrzewali, że oskarżony może mieć powiązania z jakąś organizacją terrorystyczną. Nic takiego nie udało się wykazać. Nagranie z jednego przesłuchania ujawniło, że Alek dokonał tej zbrodni, ponieważ odczuwał silny gniew w stosunku do społeczeństwa. Zdradził, że nigdy przedtem nie miał dziewczyny, oraz że był prawiczkiem i to odrzucenie pchnęło go do zbrodni.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić