o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Matura 2020. Gdzie sprawdzić wyniki egzaminu dojrzałości?

3
Podziel się

Gdzie i kiedy będą dostępne wyniki matur 2020? Jak absolwenci szkół średnich mogą sprawdzić wyniki egzaminu dojrzałości? Jak zalogować się do OKE?

Matura 2020. Gdzie sprawdzić wyniki egzaminu dojrzałości?
Wyniki matury 2020 (Pixabay)
bEstzLBx

Kiedy wyniki matury 2020?

Osoby, które w tym roku zdawały maturę, już wkrótce poznają wyniki. Wyniki matur 2020 będą dostępne na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej już we wtorek 11 sierpnia.

bEstzLBz

Jak sprawdzić wyniki matury 2020?

Absolwenci liceów i techników będą mogli poznać wyniki matury 2020, logując się na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE). Muszą najpierw wejść w zakładkę "Uczeń", a tam wpisać swój login (otrzymali go w szkole), pesel i hasło (również uczniowie dostali je w szkole).

Maturzysta może zobaczyć swoją pracę. Każdy, ko chciałby sprawdzić nie tylko wyniki matury 2002, a tez dowiedzieć się, jakie popełnił błędy na egzaminie, ma prawo wglądu do swojej pracy maturalnej. Należy to jednak zgłosić wcześniej do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

bEstzLBF

Matura 2020. Wyniki matur pokażą, kto zdał?

Aby zdać maturę, trzeba uzyskać przynajmniej 30 proc. z każdego z 3 przedmiotów podstawowych. By egzamin maturalny był zdany, absolwent liceum lub technikum musi mieć przynajmniej 30 proc. punktów z języka polskiego, 30 proc. z matematyki oraz 30 proc. z języka obcego. Powinien też przystąpić do co najmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym, ale tu już nie musi uzyskać 30 proc. punktów, by zdać maturę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEstzLCa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Leo
12 miesięcy temu
Najsmieszniejsze jest to że twórcy artykułu jak sprawdzić wyniki nie potraifą podać linku do strony tylko na każdej stornce informującej o wynikach jest napisane to samo uczeń -> blah blah blah -> login hasło, anawet nie da się znaleźć tej storny
Ataeb
12 miesięcy temu
Zgubiłam swój login i hasło do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Jak teraz mogę poznać swoje wyniki z matury?
fajnynick
12 miesięcy temu
Cześć ,czy wiadomo o której godzinie? będzie można sprawdizć czy wyniki już będą ujawione 11 sierpnia
bEstzLCb
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić