Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Matura 2020. Gdzie sprawdzić wyniki egzaminu dojrzałości?

7

Gdzie i kiedy będą dostępne wyniki matur 2020? Jak absolwenci szkół średnich mogą sprawdzić wyniki egzaminu dojrzałości? Jak zalogować się do OKE?

Matura 2020. Gdzie sprawdzić wyniki egzaminu dojrzałości?
Wyniki matury 2020 (Pixabay)

Kiedy wyniki matury 2020?

Osoby, które w tym roku zdawały maturę, już wkrótce poznają wyniki. Wyniki matur 2020 będą dostępne na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej już we wtorek 11 sierpnia.

Jak sprawdzić wyniki matury 2020?

Absolwenci liceów i techników będą mogli poznać wyniki matury 2020, logując się na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE). Muszą najpierw wejść w zakładkę "Uczeń", a tam wpisać swój login (otrzymali go w szkole), pesel i hasło (również uczniowie dostali je w szkole).

Maturzysta może zobaczyć swoją pracę. Każdy, ko chciałby sprawdzić nie tylko wyniki matury 2002, a tez dowiedzieć się, jakie popełnił błędy na egzaminie, ma prawo wglądu do swojej pracy maturalnej. Należy to jednak zgłosić wcześniej do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Matura 2020. Wyniki matur pokażą, kto zdał?

Aby zdać maturę, trzeba uzyskać przynajmniej 30 proc. z każdego z 3 przedmiotów podstawowych. By egzamin maturalny był zdany, absolwent liceum lub technikum musi mieć przynajmniej 30 proc. punktów z języka polskiego, 30 proc. z matematyki oraz 30 proc. z języka obcego. Powinien też przystąpić do co najmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym, ale tu już nie musi uzyskać 30 proc. punktów, by zdać maturę.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić