Miał zostać uśpiony, teraz jest gwiazdą. Niezwykły los bezdomnego psa

24

Bezdomny pies w ostatniej chwili został uratowany przed uśpieniem. Teraz prowadzi niesamowite i pełne przygód życie – jest psem terapeutycznym i... pierwszym w Wielkiej Brytanii, który surfuje. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Miał zostać uśpiony, teraz jest gwiazdą. Niezwykły los bezdomnego psa
Pies został surfingowym terapeutą (Instagram)

Pudel Scooter żył kiedyś na ulicach Portugalii. Został zabrany do schroniska i miał zostać uśpiony, ponieważ nie było tam dla niego miejsca.

Niezwykły pies, który surfuje

Na szczęście los się do niego uśmiechnął i pies został zabrany przez portugalską organizację Milu's Corner, która zobowiązała się nie usypiać żadnych zwierząt. Scootera wyleczono, zaszczepiono, wykastrowano, a następnie oddano do adopcji.

Pies szybko znalazł kochającą właścicielkę, która zabrała go ze sobą do Wielkiej Brytanii. Jak się okazało, jego nowa "mama" jest miłośniczką sportów wodnych. Życie zwierzęcia całkowicie się odmieniło.

Teraz Scooter jest lokalną supergwiazdą i spełnia się jako pies do terapii surfingowej - donosi portal "TeamDog"s. Pies pomaga innym w charytatywnej szkole surfingu, Scooter's Surf School.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Właścicielka psa, Kirstie, która jest również pełnoetatową policjantką, zawsze pasjonowała się surfingiem i paddleboardingiem, więc postanowiła wykorzystać to hobby, aby zarówno pomagać innym, jak i spędzać więcej czasu ze Scooterem.

Pewnego dnia odkryłam, że w Ameryce jest coś takiego jak psy do terapii surfingowej. Pomyślałam: "Wow, zastanawiam się, czy mogłabym nauczyć Scootera surfowania", abyśmy mogli połączyć moją miłość do surfowania i spędzać więcej czasu razem - powiedziała "TeamDogs".
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Scooter przeszedł specjalne szkolenie, które trwało 8 miesięcy. Teraz razem ze swoją właścicielką uczy inne psy surfować i pomaga psom i ludziom z problemami jako pies terapeutyczny.

Zobacz także: Pies podczas upałów. Sposoby i pomysłowe gadżety na pomoc zwierzęciu
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić