Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Michał Koterski jako Edward Gierek. Ruszyły zdjęcia do nowego filmu

3
Podziel się:

W poniedziałek 27 lipca w Ustroniu rozpoczęły się zdjęcia do filmu o I sekretarzu PZPR, Edwardzie Gierku. W rolę samego Edwarda Gierka wciela się Michał Koterski. Kto jeszcze gra główne role? Kiedy premiera?

Michał Koterski jako Edward Gierek. Ruszyły zdjęcia do nowego filmu
Michał Koterski jako Edward Gierek (www.facebook.com, Misiekoterski)

Powstaje film o Edwardzie Gierku

Ruszyły zdjęcia do filmu o I sekretarzu PZPR z lat. 70. XX wieku. Edwarda Gierka gra Michał Koterski, który do tej roli musiał przytyć aż 17 kg. Z kolei w rolę jego żony wciela się Małgorzata Kożuchowska.

Co zobaczymy w filmie o Edwardzie Gierku?

"Film opowiadał będzie o latach pomiędzy rokiem 1970 a 1982, czyli od momentu, gdy Edward Gierek objął stanowisko I sekretarza PZPR i wyjechał do Warszawy, po czas po opuszczeniu ośrodka internowania, kiedy nieomal ociera się o śmierć. To opowieść o człowieku i o jego relacjach rodzinnych, a w tle będą historyczne wydarzenia. Cóż, trudno byłoby się odciąć od zdarzeń, które wówczas zachodziły” – przekazał cytowany przez wirtualnemedia.pl producent filmu o Gierku, Janusz Iwanowski.

Twórcy filmu nie będą oceniać postaci Edwarda Gierka. Pozostawią to widzom. "Ten człowiek żył między Wschodem a Zachodem. Nie można powiedzieć, czy był bardziej służalczy (wobec ZSRR - przyp. red.), czy nie. To była duża gra. My tę grę w filmie pokażemy" – powiedział Janusz Iwanowski w wywiadzie dla wirtualnemedia.pl.

Zdjęcia do filmu o Edwardzie Gierku rozpoczęły się w Ustroniu, gdzie I sekretarz PZPR spędził ostatnie lata życia. Film będzie też kręcony w Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Warszawie i Gdańsku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić