Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

MPK ma dość uciążliwego pasażera. "Odór przypomina gnijące zwłoki"

27
Podziel się:

Poznańscy pasażerowie i kierowcy pojazdów komunikacji mają spory problem. Po mieście zaczął podróżować bardzo uciążliwy pasażer. Mężczyzna terroryzuje innych swoim zapachem i zachowaniem.

MPK ma dość uciążliwego pasażera. "Odór przypomina gnijące zwłoki"
MPK ma dość uciążliwego pasażera (zdjęcie ilustracyjne) (Wikimedia Commons)

Szczegóły sprawy przedstawił portal epoznan.pl. Uciążliwy mężczyzna ma być zmorą wielu pasażerów komunikacji miejskiej w Poznaniu. Jednocześnie na jego obecność w tramwajach i autobusach skarżą się również pracownicy MPK.

Pasażer, który terroryzuje MPK to osoba bezdomna. Mężczyzna sprawia spore problemy, gdyż wydziela się od niego zapach, który jest nie do zniesienia przez innych pasażerów komunikacji miejskiej. Kolejnym problemem, który generuje gapowicz jest fakt, że ten pomimo próśb motorniczych nie chce opuścić tramwaju po zakończeniu trasy na pętli. W takim przypadku powiadamiana jest zawsze Centrala Nadzoru Ruchu. W oczekiwaniu na interwencję wagon odstawiany jest wtedy na tor rezerwowy.

Niejednokrotnie wiozłem go po mieście. Na pętli, zgodnie z procedurami, sprawdzamy czy wszyscy wysiedli z pojazdu. Wtedy robi się problem, ponieważ ten człowiek nie chce opuścić wagonu, tłumacząc, że jedzie "tylko" w rejon dworca. Wtedy musimy powiadomić Centralę Nadzoru Ruchu, co kończy się odstawieniem wagonu na tor rezerwowy i oczekiwaniem - opowiedział epoznan.pl motorniczy.

Smród, który wydziela się od mężczyzny jest sporym utrudnieniem dla pasażerów. Według ich reakcji odór pojawia się ze względu na zaniedbania związane z higieną. Jakby tego było mało potęguje go jeszcze gnijąca noga bezdomnego. Fetor ma być na tyle silny, że nie znika nawet po wyjściu mężczyzny z wagonu. Powoduje to często konieczność odesłania go do zajezdni na mycie.

Odór wydzielany przez niego przypomina "gnijące zwłoki" ,a noga, którą ma zawiniętą, jest tego dowodem (...) Wagon po pobycie tej osoby totalnie śmierdzi i jest to smród, który nie znika od razu, zostaje w wagonie na długie godziny i nawet wywietrzenie nic nie daje. Wtedy wagon jest wycofywany na mycie do zajezdni - napisał w liście do epoznan.pl jeden z pasażerów.

MPK komentuje

Głos w kłopotliwej sprawie zabrała rzecznik MPK Poznań. Agnieszka Smogulecka przypomniała treść regulaminu, z której wynika, że "w przypadku naruszenia porządku prowadzący pojazd zobowiązany jest do podjęcia niezbędnych, możliwych w danej sytuacji działań". W praktyce zasady te są egzekwowane, jednak średnio się sprawdzają, jak wynika z nadesłanych relacji.

W praktyce oznacza to, kierowca lub motorniczy - gdy sam zauważy albo gdy pasażer powiadomi go o obecności naruszającego porządek pasażera - w pierwszej kolejności prosi wskazaną osobę o opuszczenie pojazdu. Jeśli ta prośba nie odniesie skutku, prowadzący pojazd informuje o zajściu Centralę Nadzoru Ruchu - powiedziała rzeczniczka portalowi epoznan.pl,
Zobacz także: Ważna rozprawa TK. Kąśliwy komentarz polityka opozycji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
mroczny pogro...
9 miesięcy temu
ale przecież oni są nietykalni...poprostu radku ludzie są ponad prawem niektórzy,wasza legalność na mokotowie może się szybka skończy jak pomoc przyjadzie od z innych..także nie słysze żandego mruczenia...a czy ci kierowcy jezdzą czy są dobrzy czy mają dużo autobusów to trzeba sprawdzić...od razu bezdomny...a bezdomne zachlane ryje wiśniówką i wieczne studentki...ten jeden bezdomny radku ci prawdę powie że wciągałeś kreskę pod grójcem i cie złapali w audi..także gdzie prawo tam lewo...nie słyszę fuczenia..tak jak te babcie na strajkach poszły w mroku wspierać uchodzców...zwariowany plan dzieci nie ma dzieci ,babcie robią na bawełne...
ffff
9 miesięcy temu
opozycjo i lewico, tak chcecie pomagac imigrantom bogatym, lamiascym prawo na granicy to moze zajmicie sie bezdomnym panem, by go umyc dac mu dom ( tak jak dajecie domy rzekomym uchodzcom) Polak chyba ma pierwszenstwo a wy po nim jedziecie ze terroryzuje was zapachem ? naprawde? Tu nie macie za grosz empatii, ale przestepcom na granicy pomagacie ?
Rex
9 miesięcy temu
Biedakowi noga gnije,jest to zapewne wynik odmrożenia. Postawcie się na jego miejscu -bez domu, głodny, brudny, zmarznięty ze strasznym bólem nogi , pozostawiony sam sobie,nikt ci nie chce pomóc tylko wszyscy opędzają się od Ciebie jak od muchy, patrzą z pogardą beż krzty empatii dla twojego cierpienia. Ludzie co z wami !!!! A instytucje działające na rzecz wykluczonych, bezdomnych - to tylko fikcja, jak w gminach uchwały w celu zapobiegania bezdomności i przemocy wobec zwierząt.
J.....
9 miesięcy temu
Czyżbyśmy nie mięli odpowiednich instytucji które powinny się zająć chorym bezdomnym???? A GDZIE TE LEWICOWE (P)OSŁANKI ,które są tak wrażliwe na krzywdę człowieka???? -wszystkie na białoruskiej granicy??? Niech POkażą SWOJE MIŁOSIERDZIE,i zabiorą człowieka do siebie!!!!
Gfdkoi
9 miesięcy temu
Może trzeba pomóc człowiekowi? Zainteresować odpowiednie służby.Co,do specyficznego zapachu, człowiek zieje odorem, pomimo, że dba o swoje ciało.
321
9 miesięcy temu
i oni biorą pieniądze. Nie pamiętam kiedy ostatni raz korzystałem ze służby zdrowia, autobusem miejskim jechałem sam przez całe miasto tylko jeden raz bodajże 14 lutego 2020 roku
----
9 miesięcy temu
Polska to nie kraj
Malangsveien
9 miesięcy temu
Nie jebie nie od niego tak mocno nie narzekajcie ja z nim mieszkam
Powinien gośc...
9 miesięcy temu
się przenieść do kościoła .Tam uzyska wsparcie na mszy.
BabciaStasia
9 miesięcy temu
Jeżeli Poznań,to ziomek Jaśkowiaka.
Judasz
9 miesięcy temu
To typowy wyborca prezesa :)
Ala
9 miesięcy temu
Jak czytam komentarze że pomóc, że psychologa trzeba to mam wrażenie że ludzie nie zdają sobie sprawy, że nie można nikogo zmusić aby przyjął pomoc.Tacy ludzie są i będą i współczuję pasażerom oraz kierowcom.I Panu bezdomnemu też.
antoni
9 miesięcy temu
a nie łatwiej go wykąpać i oprać no oprać ubranie żeby zaraz mnie nie posądzono o namawianie do pobicia aaaaaa ijeszcze mu bilet miesięczny wykupić
ziom
9 miesięcy temu
Niech każdy współpasażer podaruje mu wódkę. Gość szybko się zapije na śmierć.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić