"Musimy się skontaktować z Putinem". Aleksander Łukaszenka dzwonił do prezydenta Rosji

150

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Wcześniej publicznie wzywał do takiej rozmowy, stwierdzając, że protesty w jego kraju są nie tylko zagrożeniem dla Białorusi.

"Musimy się skontaktować z Putinem". Aleksander Łukaszenka dzwonił do prezydenta Rosji
Prezydent Białorusi kontaktował się z Władimirem Putinem w sprawie trudenj sytuacji na Bialorusi (Getty Images)

Po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich na Białorusi, które odbyły się 9 sierpnia, a ich zwycięzcą ponownie został Aleksander Łukaszenka, na ulice wyszły dziesiątki tysięcy ludzi. Białorusini nie wierzą w wynik wyborów i oskarżają Łukaszenkę o ich sfałszowanie.

Rozwija się agresja na Białorusi. Musimy się skontaktować z Putinem, żebym mógł z nim porozmawiać, bo obecne protesty to nie jest już zagrożenie tylko dla Białorusi - oświadczył Łukaszenka na spotkaniu z przedstawicielami rządu.

Łukaszenka dzwonił do Putina

Jak podaje państwowa agencja BiełTA, przywódcy Rosji i Białorusi są już po rozmowie telefonicznej. Media jednak nie zdradzają szczegółów ustaleń. Wiadomo tylko, że rozmowa dotyczyła "sytuacji na Białorusi i wokół niej"

Białoruś jest ściślej powiązana z Rosją niż jakikolwiek inny kraj. Razem tworzą "państwo związkowe", ze zintegrowaną strefą ekonomiczną i sojuszem wojskowym.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić