Myślała, że jej syn miał wypadek. Straciła 170 tys. złotych

9

59-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla (woj. opolskie) padła ofiarą oszustów, którzy zadzwonili do niej na telefon stacjonarny. Została poinformowana, że jej syn spowodował wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy. Chcąc pomóc, kobieta przekazała fałszywym funkcjonariuszom aż 170 tys. złotych.

Myślała, że jej syn miał wypadek. Straciła 170 tys. złotych
Kobieta padła ofiarą oszustwa. (Getty Images)

59-letnia mieszkanka Kędzierzyna-Koźla 27 marca w poniedziałek odebrała telefon od oszusta. Mężczyzna podał się za jej syna i powiedział, że spowodował wypadek na terenie Wielkiej Brytanii, w którym ucierpiała jakaś kobieta.

Przez oszustów straciła majątek

Z 59-latką rozmawiał także inny mężczyzna, który podał się za policjanta. Poinformował kobietę, że potrzebne jest 200 tys. złotych, aby jej syn uniknął kary i więzienia.

Kobieta nie miała całej kwoty, ale udało jej się przygotować ponad 170 tys. złotych. Oszust uznał, że tyle wystarczy, zapytał o adres i powiedział, że po pieniądze przyjedzie policyjny kurier. Niedługo później do mieszkania zapukał młody mężczyzna, który odebrał gotówkę i się oddalił.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Zgotują piekło kobietom". Poseł Lewicy o Konfederacji

59-latka przez cały czas rozmawiała z mężczyzną podającym się za policjanta. Po odejściu kuriera poprosiła o rozmowę z synem, ale "policjant" odmówił. Tłumaczył, że jest on w tym momencie przesłuchiwany. Chwilę później się rozłączył.

Kobieta nabrała wówczas podejrzeń. Zadzwoniła do syna i po chwili okazało się, że padła ofiarą oszustów.

Sprawa jest wyjaśniana. Policja apeluje o ostrożność w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi osobami, nawet jeśli te podają się za funkcjonariuszy służb mundurowych.

Rozmawiajmy z naszymi rodzicami i dziadkami o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich dobroć. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy. Nie zapominajmy także o osobach starszych, o których wiemy, że mieszkają samotnie - apeluje policja.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić