Myśliwy postrzelił 14-latka w Pomorskiem. Tłumaczył, że pomylił go z dzikiem

158

14-letni mieszkaniec Załakowa (woj. pomorskie) trafił do szpitala po tym, jak został postrzelony w nogę przez myśliwego. Mężczyzna miał tłumaczyć, że pomylił chłopaka z dzikiem. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

Myśliwy postrzelił 14-latka w Pomorskiem. Tłumaczył, że pomylił go z dzikiem
Myśliwy pomylił 14-latka z dzikiem (Getty Images)

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 20 na skraju pola kukurydzy w okolicach miejscowości Załakowo (woj. pomorskie). Jak poinformował "Express Kaszubski", tam myśliwy miał oddać strzał i ranić 14-letniego chłopaka w nogę.

Myśliwy postrzelił 14-latka. Miał pomylić go z dzikiem

Policja w Kartuzach potwierdza, że około godziny 20.30 otrzymała zgłoszenie dotyczące tego wypadku. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili, że do zdarzenia doszło podczas polowania.

Jak podało Radio Gdańsk, myśliwy miał się tłumaczyć, że pomylił chłopca z dzikiem. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono broń i amunicję. Ranny 14-latek został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nic nie zagraża.

Policja ustala okoliczności zdarzenia

Wszystkie materiały dowodowe zebrane w tej sprawie zostaną przekazane prokuraturze. Kartuska policja prowadzi w tej chwili postępowanie w tej sprawie i nie ujawnia innych szczegółów sprawy.

Jak nieoficjalnie ustaliło radio RMF FM, w Załakowie był prowadzony legalny, planowany wcześniej odstrzał dzików. Teraz wyjaśnić trzeba będzie między innymi, jak chłopiec znalazł się na polu, na którym doszło do postrzelenia.

Zobacz także: Znęcał się nad kotem, a potem go zabił. Jest nagranie z monitoringu
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić