aktualizacja 

Nagranie z Rosji. Zobaczcie, jak ludzie chodzą do pracy

Dla Rosjan wyraźnie ważniejsze jest wydawanie miliardów na ludobójstwo innego narodu - podkreśla Anton Heraszczenko, pokazując w swoich mediach społecznościowych dziurawy most, przez który mieszkańcy Rosji muszą przejść, aby dostać się do pracy. Nagranie wygląda dramatycznie.

Nagranie z Rosji. Zobaczcie, jak ludzie chodzą do pracy
Zabójcza droga w Rosji. Kosztowała 23 mln rubli (Twitter)

Wszystkie działa Rosji od 2022 roku podporządkowane są wojnie w Ukrainie. Wydatki w tegorocznym budżecie Federacji Rosyjskiej przeznaczone na potrzeby wojny to ok. 42 procent wszystkich wydatków, czyli ok. 13,4 bln rubli. Podobnie będzie także w latach 2024-2026, co podkreślali już rosyjskie media.

Pieniądze mają dla Putina jeden cel. Według najnowszych informacji, armia prezydenta Rosji będzie próbowała zaostrzyć konflikty na Bliskim Wschodzie, w Afryce i na Bałkanach. Natomiast do 2028 roku Rosja planuje przywrócić zdolności wojskowe swojego kraju do stanu z 2022 roku.

Być może z powodu wojny w Ukrainie, Rosja zaniedbuje inne sektory życia. Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW, na swoim profilu na Twitterze publikuje wiele materiałów, które pokazują, co dzieje się w Rosji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Incydent na polsko-białoruskiej granicy. Ranny imigrant ściągnięty zza płotu

Koszmarny most w Rosji

Pod lupą ukraińskiego polityka znalazło się Zabajkale. To górska kraina w azjatyckiej części Rosji na wschód od jeziora Bajkał. Rozciąga się prawie 1000 km między Górami Patomskimi i Północnobajkalskimi na północy, a granicą Rosji z Mongolią i Chinami na południu. Jaki czas temu powstał tam most, który budzi przerażenie wśród okolicznych mieszkańców.

Mieszkańcy osady w Kraju Zabajkalskim w Rosji czołgają się przez most, aby dostać się do pracy. Koszt tej budowy to 23 miliony rubli (183 tysiące dolarów), a wybudowano ją zaledwie dwa lata temu.

Codziennie dzwonię do męża i pytam, czy zdążył do pracy. Kiedyś zadzwoniłam i był poza zasięgiem. Pomyślałam wtedy, że wpadł do rzeki. Ludzie tak muszą dostać się do pracy. Najmniejszy zły ruch i możesz wylądować w rzece. Kiedy padał śnieg, most był bardzo śliski. Niedawno śnieg stopniał i jest nieco łatwiej - opowiada przerażona kobieta.

Jak dodaje na koniec wpisu Heraszczenko, dla Rosjan wyraźnie ważniejsze jest wydawanie miliardów na ludobójstwo innego narodu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić