o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

"Najmłodszy polski milioner" był gwiazdą mediów. Rusza jego proces

142
Podziel się

Piotr Kaszubski okrzyknięty jeszcze parę lat temu mianem "najmłodszego polskiego milionera" stanie przed warszawskim sądem jeszcze w tym miesiącu. Ruszy proces dot. oszustw podatkowych.

"Najmłodszy polski milioner" był gwiazdą mediów. Rusza jego proces
Piotr Kaszubski zezwala na podawanie jego pełnych danych. (Instagram)
bEKPUQlN

Kilka lat temu był objawieniem dla milionów Polaków, a szczególnie tych młodych. Piotr Kaszubski w wieku zaledwie 21 lat zbił fortunę na sprzedaży środków do wybielania zębów. W latach 2014-2015 był gwiazdą mediów. Był zapraszany do programów śniadaniowych, gdzie motywował innych do uwierzenia w siebie i otwierania biznesów. Okrzyknięto go "najmłodszym polskim milionerem".

Interes poszerzył też o suplementy diety, które reklamowały gwiazdy oraz środki na odchudzanie. Jak się później okazało, szkodliwe dla zdrowia. Później Kaszubskim zainteresowała się prokuratura i padły pierwsze oskarżenia. Mężczyzna uciekł do Austrii, jednak tamtejszy sąd nim wydał Kaszubskiego, postawił kilka warunków.

bEKPUQlP
W przypadku Piotra Kaszubskiego, występują konkretne fakty i systemowe nadużycia władzy przez uczestniczące sądy i prokuratury zaangażowane w sprawę. Istnieje realna obawa poważnego naruszenia praw podstawowych, a Polska już wcześniej dopuściła się bezprawnych czynów w związku z Piotrem Kaszubskim. Ponadto listy które próbował wysłać do austriackiej ambasady oraz sądu Krajowego w Wiedniu zostały zablokowane. Co więcej, prokurator był stronniczy i ściśle powiązany z polityką - cytował na Instagramie wyrok austriackiego sądu Piotr Kaszubski.

Dlatego Austria postawiła swoje warunki wydania podejrzanego o przestępstwa. Powołując się na zasadę specjalności, nie może zostać skazany na bezpośrednie pozbawienie wolności. Mężczyzna nie będzie też sądzony za największy z zarzutów. Mowa o rzekomym oszustwie 174 tys. osób i narażenie ich na straty wynoszące 28 mln zł. Odpowie jednak na zarzuty dotyczące niepłacenia podatków.

bEKPUQlV

Wg. aktu oskarżenia miał narazić państwo na stratę ponad 3 mln zł. w latach 2014-2015. Proces ma ruszyć 29 września, a informację tę potwierdził rzecznik Prokuratury Rejonowej w Warszawie dla Radia ZET. Piotr Kaszubski nie przyznaje się do zarzuconych mu czynów.

Popełniając przestępstwa skarbowe, Piotr Kaszubski zatajał prowadzenie działalności na własny rachunek, posługując się innymi podmiotami gospodarczymi, którymi faktycznie kierował. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności, a także wysokimi grzywnami - poinformował Radio ZET rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie.
Zobacz także: Zgony podczas interwencji policjantów. ''Trudno powiązać interwencje z przyczynami śmierci''
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKPUQmq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(142)
Elckimis
miesiąc temu
Sasin przewalił 70 baniek i nie ma problemu A zwykły koleś niby 3 i grozi mu pudło Ludzie obudźcie się co się dzieje z tym krajem przecież to chore
Alicja
miesiąc temu
Taaaaa po trupach do celu...tylko kasa sie liczy...swiat upada niestety...zal
Czmamba
miesiąc temu
Normalnie uczciwie takiej kasy Ni da się zarobić, taka prawda !
bEKPUQmr
Kaczor
miesiąc temu
Nie dołożył działki do 500+!
Grzywa
miesiąc temu
Morze to płynna koka była?
Jelenia G
miesiąc temu
Szybciutko niech zapisze się do Platformy, będzie czysty jak łza
NOJMAN
miesiąc temu
Jak jest członkiem PO nic jemu niezrobią, Giertych i klika pseudo sendziów uniewinią, tacy śmieszni sędziowie,
myslący50
miesiąc temu
Ewidentnie widać że robią pokazową sprawę. Nie mogą za jedno skazać to teraz niby podatki. Od 9 lat czytamy te bzdury i nigdy nie było aktu oskarżenia. Współczuje człowiekowi, to przypomina Propagande
Tadeusz
miesiąc temu
Jak jest POwcem to mu mogą skoczyć!
jan
miesiąc temu
Powinien wstąpić do pisu i by było po sprawie.
Wojciech
miesiąc temu
Adamowicz nie płaciła, konsekwencji nie poniosła. Tych co wygrali w kasynach jest wielu, jemu też nic nie zrobią, kasta sędziowska jest chroniona przez UE,
przedsiębiorc...
miesiąc temu
powinni sprawdzić wszystkich pseudo milionerów .Którzy po upadku komuny zostali ,,milionerami ''
dario
miesiąc temu
Ja byłem milionerem w wieku już 18 lat. Dziadkowie przepisali na mnie 30 hektarów pola :))) Pisanie więc , że w wieku 21 lat jest najmłodszym milionerem w Polsce mija sie z prawdą.
bEKPUQmj
tfu
miesiąc temu
Uczciwie się NA PEWNO nie dorobił.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić