o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Największy irański okręt wojenny zatonął po pożarze

30
Podziel się

Największy okręt marynarki wojennej Iranu zapalił się, a później zatonął w Zatoce Omańskiej w niejasnych okolicznościach. Na szczęście nie ma doniesień o ofiarach.

Największy irański okręt wojenny zatonął po pożarze
Zatonął największy irański okręt wojenny (Twitter)
bEBXBIwl

Na największym irańskim okręcie wojennym Kharg wybuchł ogromny pożar. Akcja gaśnicza trwała 20 godzin, jednak statek zatonął na wodach Zatoki Omańskiej.

Wszelkie próby ratowania statku nie powiodły się i zatonął - podała agencja informacyjna Fars.
bEBXBIwn

Irański okręt wojenny zatonął. Załoga uratowana

Nie ma doniesień o ofiarach. Załoga okrętu została bezpiecznie ewakuowana. Irańskie media społecznościowe obiegły nagrania, na których widać, jak marynarze w kamizelkach ratunkowych uciekają z płonącego statku. Sieć obiegły także filmy przedstawiające kłęby gęstego, czarnego dymu unoszące się nad statkiem.

bEBXBIwt

Na razie nie jest jasne, co było przyczyną pożaru. Jak podaje agencja Associated Press, Kharg służył do uzupełniania zapasów na morzu dla innych okrętów. Przewoził także ciężkie ładunki i służył jako punkt startowy dla helikopterów. Irańskie media nazwały go "statkiem szkoleniowym".

To już kolejna katastrofa irańskiego okrętu wojennego. W ubiegłym roku podczas ćwiczeń w pobliżu Dżasku rakieta omyłkowo uderzyła w statek irańskiej marynarki. 19 marynarzy zginęło, a 15 zostało rannych. W 2018 r. irański niszczyciel marynarki wojennej zatonął na Morzu Kaspijskim.

Zobacz także: Podróż burzy piaskowej ''Godzilli'' z Afryki do USA. Naukowcy odkryli, jak to było możliwe

bEBXBIwu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBXBIwO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
Światowid
3 miesiące temu
Sfajczył się. Niechlujstwo u arabów to naturalna, wrodzona cecha. Dziwne że wogóle nim wypłynęli. Sukces że wszyscy uciekli. W spieprzaniu zawsze byli niedościgli.
MatrosPirat
3 miesiące temu
Był to największy, bardzo groźny okręt irański. Zwłaszcza przy abordażu. Ostatnio tą techniką zaatakował i zdobył dwa kutry rybackie. Sukcesu nie umniejsza fakt że były to kutry również irańskie. Ten wielki okręt, zaklasyfikowany jako brygantyna, zbudowany co prawda pod koniec XVI wieku, był cały czas unowocześniany. M inn wymieniono przestarzałe armaty ładowane odprzodkowo, na stalowe działa ładowane odtylcowo. Na kule stalowe, okrągłe, z lontem. Niestety w tamtych czasach nie budowano okrętów z metalu lecz z drewna. Chłopaki zrobili se grilla pod grotmasztem, trochę popili i wszystko się sfajczyło. Cóż, nikt nie twierdzi że służba we flocie bezpieczna.
Ttw
3 miesiące temu
Autor nie odróżnia statku od okrętu. Dno niekompetencji. Pisz czlowieku o majtkach Lewandowskiej.....
bEBXBIwP
Strażak
3 miesiące temu
Myślę że przyczyną pożaru był ogień. Jest to najczęstsza najczęstsza jak dotąd przyczyna wszystkich pożarów.
Śpiewak
3 miesiące temu
I jeszcze jeden i jeszcze raz...
molder
4 miesiące temu
Trafiła go niewidzialna torpeda z usa
Polak
4 miesiące temu
CiA
Artek
4 miesiące temu
Ciekawe po co kał boje ćwiczą na Saharze? W którym państwie będą wprowadzać tzw. demokrację? Dlaczego w naszych podobno wolnych mediach cisza?
Poprawnie
4 miesiące temu
Wojenny to okręt, a cywilny to statek- tak, jakby co...
Końradzio
4 miesiące temu
"Największy okręt wojenny marynarki wojennej Iranu zapalił się,"-- cooo za głupoty? Okręt zapalił się?aaaa nie n/p paliwo zapaliło się?lub instalacje?Autor wraca do głupot wypisywanych przez poprzedników,dla których wybuchały statki, motorówki,samochody?
niezalezny
4 miesiące temu
szkolenie a alarmu p-poż się udało tylko okręt nie przeżył
niezalezny
4 miesiące temu
szkolenie a alarmu p-poż się udało tylko okręt nie przeżył
Leśniczy
4 miesiące temu
Stał blisko lasu, był pożar, ogień przeniósł się na okręt. Ogień w lesie zapruszyli grzybiarze, wszędzie łażą a teraz sucho. Skaranie z nimi.
bEBXBIwH
Marynarz
4 miesiące temu
To zmyła. Zrobili zasłonę dymną i przerobili na u-bota. Nie widać go? Teraz może być wszędzie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić