o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Polak z synem stał na cmentarzu. Nagle podszedł do niego Joe Biden

355
Podziel się

Polski korespondent Radia RMF FM w Stanach Zjednoczonych - Paweł Żuchowski - stał z synem na Cmentarzu Narodowym w Arlington. Nagle odwrócił głowę i zobaczył... limuzynę z prezydentem USA w środku. Joe Biden wysiadł i razem z żoną podszedł do dziennikarza. Uścisnął mu dłoń.

Polak z synem stał na cmentarzu. Nagle podszedł do niego Joe Biden
Joe Biden i jego żona nagle podeszli do polskiego korespondenta radia RMF FM, który przebywał na cmentarzu Narodowym w Arlington. (Twitter, Paweł Żuchowski)
bEJUAOcB

Czegoś takiego dziennikarz Paweł Żuchowski po prostu nie mógł się spodziewać. A jednak do tak fenomenalnego spotkania doszło.

Stojąc na cmentarzu w Arlington i składając z synem kwiaty na grobie polskiego żołnierza Dawida Pietrka, który służył w armii Stanów Zjednoczonych, nagle zauważył, że obok cmentarza zatrzymuje się limuzyna... z Joe Bidenem w środku. Po chwili prezydent USA wraz z pierwszą damą wysiedli z samochodu i zaczęli iść w stronę polskiego korespondenta. Ten, choć zapewne w niemałym szoku i stresie, zdołał jednak nagrać całe zdarzenie.

Nieprawdopodobne. Kiedy spacerowaliśmy po Cmentarzu Narodowym w Arlington, po tym jak złożyliśmy kwiaty przy grobie Polaka, Dawida Pietrka, nagle zatrzymała się kolumna pojazdów z prezydentem Joe Bidenem. Prezydent wysiadł z samochodu wraz ze swoją żoną i podszedł do nas - napisał na Twitterze Paweł Żuchowski.
bEJUAOcD

Joe Biden złożył kwiatu na Cmentarzy Narodowym w Arlington. Zapytał syna korespondenta o 24-letniego polskiego żołnierza

W poniedziałek miał miejsce Memorial Day. Prezydent USA złożył kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Kiedy Joe Biden zauważył dziennikarza Pawła Żuchowskiego, podszedł do niego, uścisnął mu dłoń i zapytał jego synka o to "kim był Dawid Pietrek" - żołnierz, przy którego grobie razem z synem kwiaty złożył wcześniej polski korespondent. Ponoć prezydent z uwagą słuchał odpowiedzi chłopca. Polski żołnierz Dawid Pietrek zginął w Afganistanie w wieku 24 lat.

bEJUAOcJ
W Memorial Day na cmentarzu w Arlington złożyliśmy kwiaty na grobie Polaka, Dawida Pietrka. Gdy odchodziliśmy, zatrzymała się kolumna pojazdów z prezydentem Joe Bidenem. Podszedł do nas wraz z pierwszą damą, pytając, kogo odwiedziliśmy. Syn ma pamiątkę na całe życie - kontynuuje Paweł Żuchowski (dziennikarz RMF FM).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJUAOde
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(355)
Jasność umysł...
5 miesięcy temu
Co za zbieg okoliczności. Wszystko takie przypadkowe.
patataj
5 miesięcy temu
Czy dobrze rozumiem, gość służył w obcej armii, celem zdobycia obywatelstwa, a my się nad tym spuszczamy? Jego czyn możemy odbierać wyłącznie negatywnie.
Wilkowiecko
5 miesięcy temu
U nas na wsi mieliśmy podobny przypadek. Piliśmy z moim sąsiadem w ogrodzie, gdy para osłów do na przybiegła. Sąsiad od razu złapał za bat.
bEJUAOdf
Lol
5 miesięcy temu
A pampersa miał 🤣
Naoczny świad...
5 miesięcy temu
To mało, nie dosyć, że wyszedł z limuzyny to jeszcze zagadał łamaną polszczyzną ... mówił coś, że babiczka pochazi z Chrzanowa i przeniosła się do Delaware w 1730 chyba
Usa
5 miesięcy temu
Cos chca nam z nowu sprzedac! Ustawka!
afrykaner
5 miesięcy temu
na kiego wuja poleciał do Afganistanu?
r4h1m
5 miesięcy temu
Pokazówka, żeby polski wasal myślał że 'wspaniały sojusz' trwa i ma się dobrze.
....
5 miesięcy temu
Ja miałem podobnie. Gdy będąc w Toruniu sięgnąłem po portfel z samochodu wysiadł Rydzyk z tacą.
?????
5 miesięcy temu
Biden podszedł ,bo to był korespondent radia RMFFM, gdyby to był korespondent z Radio Vnet to pewnie by nie zauważył. Ustawka i tyle, a paluszki w tym maczała żona Sikorskiego. Tak trudno pozbierać kropki?
JCh1962
5 miesięcy temu
A gdzie obstawa, jak u NADPREZESA?!? Gdzie 600 policjantów?...
DUMNA POLKA
5 miesięcy temu
p.prezydencie Biden "dziekuje",ze swoja decyzja o Norstrid 2 zapewnil pan" bezpieczenstwo" Polakom,ktorzy zasluzyli na szacunek nawet z pana strony.
braq
5 miesięcy temu
jakby nie nagrał to bym nie uwierzyła , przecież nie ma życia poza internetem
bEJUAOcX
Bidet
5 miesięcy temu
Oj Trampek to samo zrobił to Bidenek musi cos kopiowac co za tym
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić