Wróć na
Wojciech Darewicz
|
aktualizacja

Nastolatka zginęła w Dniu Dziecka. Apel policji po tragedii w Pinczynie

90
Podziel się

Rozpoczęło się śledztwo, które ma wyjaśnić dokładne przyczyny tragedii, w której śmierć poniosła 17-latka z gminy Zblewo na Pomorzu. Dziewczyna zginęła na przejeździe kolejowym w Pinczynie.

Zdjęcie z miejsce tragicznego wypadku. 17-latka poniosła śmierć na miejscu.
Zdjęcie z miejsce tragicznego wypadku. 17-latka poniosła śmierć na miejscu. (Policja)
bCIVnXud

Do śmiertelnego wypadku doszło w poniedziałek pierwszego czerwca. Tragedia miała miejsce w pobliżu stacji kolejowej, na którą wjeżdżał szynobus relacji Chonice-Tczew. Doszło do niej około godziny 17.

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w woj. pomorskim

Obrażenia 17-latki okazały się śmiertelne. Przybili na miejsce ratownicy stwierdzili jej zgon. Według świadków, na których powołuje się portal NaszeMiasto, nastolatka spieszyła się na pociąg i wbiegała na tory. Akurat wtedy mijały się ze sobą pociągi. Przejazd, na którym doszło do tragedii ma zamontowane szlabany.

Na miejsce tragedii natychmiast wysłano funkcjonariuszy. Skierowano tam również technika kryminalistyki oraz grupę dochodzeniowo-śledczą. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku. Pod nadzorem prokuratora wykonali też czynności procesowe. Maszynista oraz kierownik pociągu byli trzeźwi.

bCIVnXuf

Zobacz też: Pijany wszedł na przejazd kolejowy. Nagranie ku przestrodze

Śmierć nastolatki w Pinczynie. Policja apeluje

Policjanci przestrzegają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach, w których drogi krzyżują się ze szlakami kolejowymi. To właśnie w tych miejscach dochodzi do najtragiczniejszych wypadków zarówno z udziałem pieszych, jak i kierujących pojazdami.

Musimy sobie zdawać również sprawę z tego, że droga hamowania pociągu jest znacznie dłuższa niż samochodu i może wynieść nawet do 2 km, czyli mniej więcej tyle, co długość 20 pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. Maszynista, aby uniknąć kolizji, nie jest w stanie gwałtownie zatrzymać całego składu. Waga lokomotywy liczona jest w tonach – czytamy w komunikacje pomorskiej policji.

bCIVnXul

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCIVnXuG
KOMENTARZE
(90)
janusz
miesiąc temu
ogromne wyrazy wspolczucia dla Rodziny...miała całe życie przed sobą... spiesz się powoli...
Damian
miesiąc temu
Cóż za okropna tragedia;( wszyscy się gdzieś śpieszymy, taka tragedia może dotknąć każdego z nas, może warto czasami zwolnić w życiu? I docenić to co mamy... Wyrazy współczucia dla rodziny, to muszą być tragiczne chwile dla nich... i takie pozostaną już do końca życia. Coś na ten temat wiem. Spoczywaj w pokoju dziewczyno :(
yios
miesiąc temu
Ta kobieta zachowała się bezmyślnie. Lepiej się spóźnić niż stracić życie.
bCIVnXuH
Armitage
miesiąc temu
Szkoda maszynisty. Też jest poszkodowany w tym wypadku.
Grześ 40
miesiąc temu
I maszynista był trzeźwy- głupota i nieodpowiedzialność dlaczego tak mało o tym się mówi?? Że maszynista może mieć traumę o tym cisza
Najnowsze komentarze (90)
xtx
miesiąc temu
nie mi oceniać biedna dziewczyna na prawdę współczuje jej rodzicom spoczywaj w pokoju
Olo
miesiąc temu
W mojej miejscowości było kilka takich wypadków nie można tak ustawić pociągow by się nie mijały w pobliżu stacji
Andrzej
miesiąc temu
Szczere współczucie rodzinie ... trochę czujności co się dzieje dookoła nas
jot23
miesiąc temu
1- Policjanci apelują - a gdzie byli wcześniej!? Na rondzie w Krakowie kieszonkowcy okradali samochody - dzielna Policja postawiła tablice ostrzegawcze "uwaga na złodziei".2- Przestańcie wreszcie z polaków robić alkoholików!, sensacja, maszynista był trzeźwy, a jaki miał być?, to nie kiper w gorzelni. Przestańcie gryzipiórki wreszcie używać tego zwrotu.
Egzekutor
miesiąc temu
Młodzi zawsze myślą że mają kilka żyć, stracone pokolenie
Xani79
miesiąc temu
Widocznie była już potrzebna w niebie. Wyrazy współczucia dla bliskich.
Konrad.
miesiąc temu
Szkoda młodej kobietki :( {*]
Apollo
miesiąc temu
Szkoda młodego życia..
bCIVnXuz
Paweł
miesiąc temu
Bóg Ją ukochał i zabrał do siebie
Daysy
miesiąc temu
Do wszystkich odpowiedzialnych za bezpieczeństwo - bierzecie pieniądze za to żeby się nikomu w takich miejscach nic nie stało :-| To dlaczego tylko bierzecie pieniądze? ZRÓBCIE K.... COŚ CO SPOWODUJE, ŻE NIE BĘDZIE TAKICH TRAGICZNYCH PRZYPADKÓW !!! KTO ZA TO ODPOWIADA?
Nikt
miesiąc temu
Najważniejsza informacja "maszynista oraz kierownik pociągu byli trzezwi".
Piotr
miesiąc temu
Tak bardzo współczuję... Też mam córeczkę i ciągle jej powtarzam, że bezpieczeństwo ponad wszystko, że nieważne spóźnienia...
tramwajarz
miesiąc temu
Wszystkie pojazdy szynowe, w tym również tramwaje, oprócz długiej drogi hamowania mają jeszcze jedną właściwość. Prowadzący taki pojazd NIE MA MOŻLIWOŚCI OMINIĘCIA osoby czy innego pojazdu!!! Jeżeli nie wyhamuje, to zdarzenie jest pewne. Wiem coś o tym.
lol
miesiąc temu
Pewnie wpatrzona była cały czas w telefon
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić