Nawoływał do zabijania ukraińskich dzieci. Propagandzista przeprasza

Jeden z szefów propagandowej Russia Today przeprosił za szokujące słowa o ukraińskich dzieciach. Uważał on, że "sprzeciwiające się Rosji dzieci należy topić i palić żywcem". Jego wypowiedzi potępiła szefowa RT Margarita Simonian, a sprawą zainteresował się nawet rosyjski Komitet śledczy.

Nawoływał do zabijania ukraińskich dzieci. Propagandzista przeprasza
Propagandzista nawołuje do zabijania ukraińskich dzieci (Twitter)

Szokujące słowa padły na antenie propagandowej Russia Today w sobotę. Rozmawiając z gościem, Anton Krasowski powiedział, że "opinia publiczna w Ukrainie wymyśla kolejne i kolejne kłamstwa na temat Rosjan". Uważa on, że wbrew licznym dowodom Rosjanie nigdy nie gwałcili ukraińskich kobiet.

Szokujące słowa propagandzisty. Teraz przeprasza

Propagandzista dodał, że "Ukraińcy zawsze nienawidzili Rosjan" i identyfikują się "jako bydło". Uważa, że takie idee są zakładane jeszcze do głów małych dzieci. Dlatego je, zdaniem, propagandzisty, trzeba "topić w rzece lub palić żywcem w domach". Po tych słowach uśmiechnął się szeroko do rozmówcy, który nie zareagował i przeszedł do kolejnego tematu.

Słowa te wywołały szok nawet we wspierającej wojnę Rosji. Krasowski musiał zareagować. W mediach społecznościowych napisał, że jest "naprawdę zawstydzony". - Cóż, to się zdarza: jesteś na antenie, dajesz się ponieść emocjom. I nie możesz przestać. Proszę o wybaczenie wszystkich, którzy byli tym zaskoczeni – napisał.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Simonian zawiesza współpracę z propagandzistą

Telewizja państwowa, silnie kontrolowana przez Kreml, wspierała i nadal wspiera rosyjską inwazję na Ukrainę, często wzywając prezydenta Władimira Putina do jeszcze bardziej agresywnego podejścia do wojny. Ale komentarze Krasowskiego przekroczyły granicę nawet dla rosyjskich władz.

Rosyjski Komitet Śledczy poinformował, że został poproszony o zbadanie jego "ostrych słów" i zarządził śledztwo w tej sprawie. Sprawę potępiła nawet szefowa propagandowej tuby Kremla Russia Today Margarita Simonian.

To wystąpienie było dzikie i odrażające. Póki co wstrzymuję naszą współpracę. Nie wiem, co więcej napisać. Trudno uwierzyć, że Krasowski szczerze wierzył, że dzieci należy utopić - oceniła we wpisie na Twitterze.

Antyukraińskie poglądy Krasowskiego

47-letni Anton Krasowski to jeden z czołowych propagandystów Kremla. Jest szefem dyrekcji programów rosyjskojęzycznych telewizji RT (dawniej Russia Today) i słynie ze swoich antyukraińskich wypowiedzi.

Jeszcze na miesiąc przed inwazją na Ukrainę w swoich programach obrażał Ukraińców i groził, że ich kraj przestanie istnieć, a on sam przyjedzie do Kijowa, żeby na Majdanie rytualnie "spalić ukraińską konstytucję". Na wizji wielokrotnie nazywał Ukraińców "zwierzętami".

Zobacz także: Fatalny błąd Rosjan. To zrobili, panikując na widok Ukraińców
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić