Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Nie do wiary. Obrzydliwy proceder w rosyjskich szkołach

Oto dobitny przykład obrzydliwej propagandy Kremla. Rosyjskie szkoły otrzymały nowe zalecenia dotyczące prowadzenia specjalnych lekcji w kontekście "specjalnej operacji wojskowej" na Ukrainie (tak bowiem w kraju Władimira Putina określa się napaść Rosji na Ukrainę). Teraz nauczyciele muszą opowiadać dzieciom o tym, że nałożone przez Zachód sankcje rzekomo "pozytywnie wpłyną na gospodarkę krajową". Aż trudno w to uwierzyć...

Nie do wiary. Obrzydliwy proceder w rosyjskich szkołach
Rosyjskich dzieci propaganda dotyka od najmłodszych lat (Twitter)

Dziennik "Kommersant" dotarł do podręcznika nauczyciela, z którego korzystać mają rosyjskie szkoły. To dowód na to, że obrzydliwa propaganda prowadzona jest także w placówkach oświatowych. Za cel obrano umysły najmłodszych. Rząd proponuje, aby nauczyciele opowiedzieli swym podopiecznym o "pozytywnym wpływie antyrosyjskich sankcji".

To nie żart. Rosyjskie dzieci dowiedzą się o "korzyściach sankcji"

Na początku lekcji nauczyciel powinien zacytować prezydenta Władimira Putina, o tym, że ​​"Rosja znajduje się pod bezprecedensową presją zewnętrzną". Dopiero potem nauczyciel powinien powiedzieć, czym są sankcje, które według podręcznika są "ograniczeniami, które chcą ukarać każdy kraj za jego działania".

Za to nauczyciel będzie musiał wyjaśnić, czym są "działania" – "specjalna operacja wojskowa prowadzona przez Rosję na Ukrainie, spowodowana potrzebą ochrony ludności Donbasu". Nie trzeba dodawać chyba, że o ofiarach napaści rosyjskiej na Ukrainie, o pomordowanych przez armię Putina cywilach dzieci nie usłyszą.

Muszą wypełnić ankietę

To nie koniec wpajania rosyjskim uczniom obrzydliwej propagandy. Nauczyciele będą musieli się upewnić, czy ich podopieczni odpowiednio wchłonęli narrację Kremla. Po "lekcji" dzieci bowiem muszą wypełnić ankietę z informacją zwrotną i odpowiedzieć na pytania: "Czy sankcje wobec Rosji są sprawiedliwe?", "Czy sankcje doprowadzą do wzmocnienia rosyjskiej gospodarki?", "Kto najbardziej ucierpi w kwestii gospodarczej?". Na ostatnie pytanie są trzy możliwe odpowiedzi: Rosja, kraje NATO, wszystkie kraje świata.

Przypomnijmy, że sankcje, które nałożył na Rosję Zachód to efekt zbrodniczej napaści na Ukrainę.

W piątek wysokiej rangi przedstawiciel resortu finansów USA powiedział, że dotkliwe sankcje nałożone na Rosję za jej inwazję na Ukrainę sprawiły, że stała się ona gospodarką zamkniętą, która nie jest w pełni zdolna do produkowania dóbr konsumenckich i technologicznych.

Rosyjska gospodarka jest zamknięta

Restrykcje nałożone na Rosję doprowadziły też do spadku wartości rubla, która jest teraz sztucznie podtrzymywana, jednak jego obecny kurs nie odzwierciedla mechanizmów rynkowych, ani kondycji rosyjskiej gospodarki - powiedział urzędnik ministerstwa.

Jak wyjaśnił, dowodem na gwałtowną i realną deprecjację rosyjskiej waluty jest powstanie czarnego rynku wymiany rubla; ponadto szybko rosnąca w Rosji inflacja dodatkowo obniża jego wartość.

Zobacz także: Tak Rosjanie pokazują Polskę. Relacja rosyjskiej dziennikarki
Autor: BA
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 08.02.2025 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Natalia Bukowiecka z nadzieją na powrót jeszcze w sezonie halowym
Brytyjski szpital eksmitował pacjentkę po 18 miesiącach pobytu
Turystka przypadkiem uszkodziła renesansowy obraz w muzeum w Brescii
Belinda Bencic wróciła po przerwie macierzyńskiej i wygrała w Abu Zabi
Zakopane ubiega się o szczególny status. Chce przyciągnąć więcej turystów
Czarne wilki w świętokrzyskich lasach. To ogromne zaskoczenie
Tajemnicze postacie w chmurach. Piloci widują je codziennie
Tragiczny finał karambolu na S7. Zmarł kolejny uczestnik wypadku
Nie żyje prof. Jadwiga Puzynina. Wybitna uczona miała 97 lat
Seniorzy masowo rezygnują z sanatoriów. Powody zaskakują
Spędzili 491 dni w niewoli. Taki jest stan izraelskich zakładników
KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić