Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Nie mogła już tego znieść. Matka pięciorga dzieci uciekła do Polski

291
Podziel się

Ina Dobratwor została ukarana przez sąd w Mińsku za wywieszanie w oknie portretów Swiatłany Cichanouskiej, Wiktara Babaryki oraz Marii Kolesnikowej. Matka pięciorga dzieci musiała uiścić wysoką grzywnę i mimo że kwota ostatecznie została obniżona, opozycjonistka zdecydowała się na wyjazd. Obrany kierunek – Polska.

Nie mogła już tego znieść. Matka pięciorga dzieci uciekła do Polski
Ina Dobratwor zdecydowała się na wyjazd do Polski. Matka pięciorga dzieci była prześladowana na Białorusi. (Facebook)
bEUlnvUB

Ina Dobratwor ustawiła w oknach portrety trojga opozycjonistów Swiatłany Cichanouskiej, Wiktara Babaryki oraz Marii Kolesnikowej. Obok powiesiła biało-czerwoną flagę, która stanowi symbol protestów przeciw prezydenturze Aleksandra Łukaszenki.

Wyjechała do Polski. Prześladował ją rząd Białorusi

Sąd w Mińsku uznał Inę Dobratwor winną nielegalnego pikietowania i ukarał ją grzywną w wysokości 5800 rubli białoruskich (prawie 8 i pół tysięcy złotych). W poniedziałek 18 kwietnia karę ostatecznie obniżono do kwoty 1450 rubli, czyli ponad 2 tys. zł. Mimo tego skazana zdecydowała się na wyjazd z Białorusi do Polski.

bEUlnvUD

Ina Dobratwor przyznała, że nie planowała wcześniej wyjazdu do Polski. Jednak opozycjonistka była do tego stopnia nękana przez siły bezpieczeństwa, że zdecydowała się na wyjazd. Liczy, że za granicą znajdzie pracę, która pozwoli jej spłacić wysoką – jak na jej możliwości finansowe – grzywnę.

Wyjazd był nieplanowany. Prześladowane, którego dopuściły się siły bezpieczeństwa, zmusiło nas do ewakuacji. (...) Nawet jak na białoruskie sądy to wysoka kwota – powiedziała Dobratwor, cytowana przez Radio Swoboda.
bEUlnvUJ

Ina Dobratwor i jej mąż pracują jako niezależni dziennikarze. Para wychowuje pięcioro dzieci.

Zobacz także: Zobacz też: Białoruś oskarża Polskę. Stanowcza reakcja wiceszefa MON Marcina Ociepy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUlnvVe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(291)
Stermik
8 miesięcy temu
Zostawcie Białoruś w spokoju. To jedyny kraj, który jeszcze nie wpadł w ręce ani Putina - wbrew pozorom - ani międzynarodowych gangsterów z Unii czy USA. Tylko podziwiać spryt Łukaszenki. Gdybyśmy mieli tak inteligentnych przywódców to bylibyśmy teraz mocarstwem. Bogatym mocarstwem.
Wojciech
8 miesięcy temu
Przecież to ewidentna PROWOKACJA służb Białorusi!!! Tylko ślepy tego nie widzi.
ProszęOPomoc
8 miesięcy temu
...zanim opowiem...chciałabym Przeprosić za ten komentarz...mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób. Wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko ...jednak już nie wiem co robić. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem... Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii. Zostałam Bez Środków do Życia...staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie...Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie...Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę 'Minerały Świata'...Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę... Prosiłam ze Łzami w Oczach ale na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez gazetki powiedział tylko: "Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem"... Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu... Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady... Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,,. Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić. Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji...pracowałam ,starczało na mieszkanie i skromne życie... Synek Nigdy nie chodził Głodny... Nocami płaczę bo już nie daje rady..ta sytuacja Mnie Przerasta,, jestem Załamana..czuję,że zawodzę jako matka... Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego Życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą... Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca...Życzę dobrej i spokojnej Czwartkowej Nocy. Ola z Torunia, SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7
bEUlnvVf
Siostra
8 miesięcy temu
A gdzie ja mam wyjechać, jak prześladuje mnie brat?
iin
8 miesięcy temu
nie dość Ukraińców, to jeszcze Ci się pchają...
Fuj
8 miesięcy temu
o2 to syf, wystarczy poczytać komenatrz pod jakimkolwiek artykułem np. tym. Szanujący się portal zrobiłby z tym szlamem porządek
agri
8 miesięcy temu
Kto by pomyślał ,że waluta Białorusi tak wysoko stoi.
sondor
8 miesięcy temu
Podejrzewam że obrała zły kierunek, to samo zaczyna i u nas po woli się dziać, to zaczęło się od "główki" - "sąd kapturowy" nie uznawany przez TSUE jak i nasz SN działa nadal pod patronatem tego co chce reformy sądownictwa - i tu nawet koń by się uśmiał /mister ED/!!! Dla wyjaśnienia młodszym - był taki koń zwany mister ED /telewizja/
aha
8 miesięcy temu
Pewnie ,na dzieci zapłacimy po 500+ i na bezrobotną mamusię ,znalazła się opozycjonistka, a co z ojcami dzieci? bo zakładam ,że każde ma innego, zgodzili się żeby dzieci wywieżć za granicę?.Wszystkie szumowiny z gromadą dzieci tu zjeżdżają,bo tu żyją na koszt innych i mogą bezkarnie się nad dziećmi znęcać. Jakoś z demokratycznych krajów uciekają, np.z Niemiec -bo tam ich Jugendamt prześladuje,i Łukaszenka prześladuje.To kto jest zły?Łukaszenka czy Merkel? Czy wszyscy są żli?tylko pisowskie ortodoksy są pobłażliwe dla patologii.
Marcin
8 miesięcy temu
Jakie to proste, wywiesić czy pokazać coś przeciw Łukaszence i azyl polityczny oraz legalny przyjazd do pracy w Polsce załatwiony.
sawa
8 miesięcy temu
Powinna się lepiej dziećmi zająć a nie politykować.
ans
8 miesięcy temu
No proszę, na Białorusi są jeszcze niezależni dziennikarze. Bo w Polsce już dawno nie ma.
Czarnowidz
8 miesięcy temu
Czy na Białorusi też szaleją odra i gruźlica? Ukraińcy już je wwieźli do Polski w sporej ilości ale po co nam jeszcze więcej? Ktoś powinien w końcu pomyśleć o konsekwencjach tych spontanicznych migracji. Covid wystarczy nam w zupełności. Tym czasem Polska zamieniła cholerę z Afryki na gruźlicę z Europy Wschodniej - czy rząd zacznie w końcu myśleć?
bEUlnvUX
ola
8 miesięcy temu
odnoszę wrażenie, że przyjeżdza do pracy, aby spłacić karę. Ależ prześladowanie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić