Nie potrafi pływać. Policjantka rzuciła się na pomoc tonącemu niemowlęciu

21

Funkcjonariusze policji w Jacksonville na Florydzie dostali powiadomienie o tonącym w stawie niemowlęciu. Na miejsce pierwsza przybyła oficer Me'Atia Sanderson. Mimo że policjantka nie potrafi pływać, bez wahania wskoczyła do wody, aby uratować dziecko. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Nie potrafi pływać. Policjantka rzuciła się na pomoc tonącemu niemowlęciu
Policjantka nie potrafi pływać. Mimo tego rzuciła się na pomoc tonącemu niemowlęciu (Policja)

Kiedy Me'Atia Sanderson dobiegła do stawu, dowiedziała się od świadków, że niemowlę wciąż jest w wodzie. Wówczas oficer, nie wahając się ani przez chwilę, wbiegła do stawu i zaczęła – nie bez trudu – przemieszczać się w stronę dziecka.

Policjantka uratowała tonące dziecko. Sama nie potrafi pływać

Cała akcja ratunkowa została zarejestrowana przez kamerę, którą amerykańscy funkcjonariusze noszą przymocowaną w trakcie pełnienia służby. Po wyciągnięciu niemowlęcia z wody Me'Atia Sanderson rozpoczęła jego reanimację.

Ostatecznie Me'Atia Sanderson zdołała przywrócić u niemowlęcia czynności życiowe. Jak podkreślił rzecznik miejscowego biura szeryfa, tylko dzięki natychmiastowej reakcji oficer udało się ocalić dziecko. Co ważne, zdecydowała się wskoczyć do stawu, chociaż próba udzielenia pomocy mogła kosztować ją życie.

Jej szybka i zdecydowana decyzja o wejściu do stawu retencyjnego, jej działania i narażenie własnego życia niewątpliwie uratowały dziecku życie – podkreślił rzecznik policji (New York Post).

Oficer Me'Atia Sanderson rozpoczęła pracę w policji w Jacksonville w 2019 roku. Mimo że cała akcja ratunkowa miała miejsce w czerwcu, dopiero teraz szeryf podjął decyzję o upublicznieniu zarejestrowanego wówczas nagrania. Szybko stało się ono prawdziwym hitem wśród internautów, a o odważnej policjantce zaczęły rozpisywać się media.

Sanderson, która sama nie potrafi pływać, bez chwili wahania wskoczyła do stawu, aby wyciągnąć dziecko i poprowadzić reanimację – podkreślał rzecznik policji w oficjalnym komunikacie (New York Post).
Zobacz także: Zobacz też: To się nazywa praca zespołowa. Podczas fety nie zapomnieli o kontuzjowanej siatkarce (wideo)
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić