Nie wiedział, że jest nagrywany. Nożownik w oku kamer

10

W środku nocy na jednej z gdańskich ulic pewien mężczyzna zaatakował nożem przechodnia. O zdarzeniu natychmiast zostali powiadomieni pracownicy straży miejskiej. W studiu monitoringu szybko udało się namierzyć sprawcę. Podejrzanego zatrzymano.

Nie wiedział, że jest nagrywany. Nożownik w oku kamer
Nożownik szybko został zatrzymany. (SM Gdańsk)

We wtorek,19 grudnia, kilka minut przed godziną pierwszą w nocy do studia monitoringu miejskiego wpłynęła informacja z policji o ugodzeniu nożem mężczyzny w wieku około 30 lat. Do zdarzenia doszło na ul. Targ Drzewny w Gdańsku.

Napastnik chciał ukraść portfel z pieniędzmi. Zaczął dusić pokrzywdzonego, groził mu nożem, a następnie go ugodził. Ostatecznie niczego nie ukradł, porzucił nóż i uciekł, a pokrzywdzony trafił do szpitala- relacjonuje straż miejska.

Policjanci przekazali operatorom monitoringu rysopis sprawcy. Operatorzy skupili swoją uwagę na obszarze, gdzie nastąpił atak, i już po kilku minutach wytypowali osobę, która odpowiadała rysopisowi 24-latka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Horror na ślubie. Pan młody: "od śmierci dzieliło mnie 5 milimetrów"

O trasie przemieszczania się mężczyzny, operatorzy na bieżąco informowali dyżurnego policjanta. Podejrzany, gdy dotarł na ul. Chmielną, wsiadł do taksówki, którą chwilę później pojechał na ul. Podwale Przedmiejskie. Dzięki dokładnym informacjom operatorów monitoringu patrol ruchu drogowego zatrzymał nożownika.

W taksówce siedział sprawca ugodzenia nożem - mężczyzna został prawidłowo wytypowany przez pracowników straży miejskiej. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości okazało się, że był pod wpływem ponad 2,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu - relacjonują strażnicy.

24-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia i spowodowanie u pokrzywdzonego średniego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione czyny grozi mu do 20 lat więzienia.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić