Nie żyje Wioleta Burzych. Znamy przyczynę śmierci

17

Smutne wieści przekazał serwis palukiznin.pl. Nie żyje Wioleta Burzych, która pełniła stanowisko oficera prasowego w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie. Funkcjonariuszka przegrała walkę z chorobą.

Nie żyje Wioleta Burzych. Znamy przyczynę śmierci
Wioleta Burzych nie żyje (siepomaga.pl)

Komisarz Wioleta Burzych zmarła w nocy z 20 na 21 lutego. Przegrała walkę z ciężką chorobą. Serwis palukiznin.pl zauważa, że była jedną z najbardziej lubianych w lokalnej społeczności i jedną z najpracowitszych policjantek żnińskiego garnizonu. Zawsze miała na uwadze literę prawa, ale nigdy nie zapominała o innych ludziach.

Kilka lat temu komisarz Wioleta Burzych miała zdiagnozowaną chorobę nowotworową piersi. Leczenie dało początkowo pozytywne rezultaty. Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Żninie wróciła do służby po zwolnieniu chorobowym. W kontaktach służbowych z prasą, jako rzeczniczka komendy zawsze była uśmiechnięta, uprzejma i gotowa do udzielania wszelkich możliwych informacji - podkreśla wspomniany portal.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rolnicy nie kryją wzburzenia. "Niedługo będziemy jeść trawę"

Burzych nie dawała po sobie znać, że ciąży jej nad głową widmo choroby. Policjantka doskonale spełniała się w swojej roli, co było doceniane przez jej przełożonych.

Jesienią 2022 roku u Burzych nastąpił nawrót choroby. Lokalna społeczność mocno zaangażowała się we wsparcie jej leczenia. W serwisie siepomaga.pl zebrano dla 39-latki blisko 70 tys. zł.

Wioleta Burzych nie odpuszczała

Nawrót choroby jej nie złamał. Po pewnym czasie Burzych znów wróciła do pracy i twardo stawiała czoła rozmaitym obowiązkom. Serwis palukiznin.pl wspomina, że jeszcze dwa tygodnie temu rozmawiał z funkcjonariuszką. Kilka dni później musiała udać się na zwolnienie.

Byliśmy pod ogromnym wrażeniem, jak na co dzień, pomimo wielu trudności z jakimi się borykała, dzielnie walczyła z chorobą i przeciwnościami losu. Nie traciła optymizmu i nadziei, że uda Jej się wygrać kolejny raz. Niestety, dzisiaj przyszedł czas pożegnania... - czytamy na stronie internetowej KPP w Żninie.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić