Niepokojące informacje ze wschodu Polski. Czy to oznacza V falę?!

22

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał najnowsze informacje na temat sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Szczególnie niepokojąca jest to, co dzieje się na wschodzie Polski.

Niepokojące informacje ze wschodu Polski. Czy to oznacza V falę?!
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Andrusiewicz mówił, że w województwie podkarpackim, tydzień do tygodnia, notowany jest obecnie 50-procentowy wzrost liczby zakażeń. W woj. podkarpackim wynosi on 30 proc., w woj. mazowieckim - 29 proc., a w lubelskim - 26 proc.

W województwach wschodnich, w których czwarta fala przechodziła jako pierwsza, widać "odbicie", co może niepokoić, bo może to oznaczać, że zaczyna się piąta fala epidemii - spostrzegł na konferencji rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

W poniedziałek resort zdrowia poinformował jedynie o czterech zgonach na COVID-19. Wojciech Andrusiewicz zaznaczył, że we wtorek i środę "na pewno liczba ta będzie wyższa". Ma to związek z opóźnieniem w raportowaniu.

Wymowne słowa Andrusiewicza

Przedstawiciel resortu zdrowia zauważył, że osoby umierające na COVID-19 to w większości pacjenci niezaszczepieni.

W styczniu 76 proc. osób zmarłych to były osoby niezaszczepione. Jeśli ktoś śmie mówić, że szczepienie nie działa, to odsyłam do rodzin tych osób - podkreślił Andrusiewicz.

Zaznaczał ponadto, że coraz więcej młodych choruje na COVID-19. Pozytywny sygnał stanowi natomiast spadająca liczba zajętych łóżek w szpitalach.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić