Nieprawdopodobny wyrok w Rosji. "Za podpalenie dywanika"

Na 8,5 roku więzienia skazał sąd wojskowy w Rostowie aktywistę Igora Paskara. Oficjalnie mężczyzna został skazany za "akt terrorystyczny", sam on twierdzi, że jedyne szkody, które spowodował to podpalenie dywanika w budynku FSB.

Nieprawdopodobny wyrok w Rosji. "Za podpalenie dywanika"
Aktywista został skazany na 8,5 lat więzienia (Telegram)

Jak podaje kanał "Zona Solidarności" na Telegramie, Paskar został uznany za winnego popełnienia zamachu terrorystycznego i został skazany na podstawie części 1 artykułu 205 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej.

Aktywista skazany na 8,5 lat więzienia

Ponadto został oskarżony o wandalizm motywowany nienawiścią polityczną na podstawie części 2 artykułu 214 Kodeksu karnego. Jak podaje propagandowa agencja TASS, aktywista pierwsze trzy lata kary musi spędzić w więzieniu, a pozostałe 5,5 roku w kolonii o zaostrzonym rygorze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosjanie w kropce. "Dyktator się radykalizuje"

Sam Rosjanin w rozmowie z portalem "Wot Tak" opowiedział, że 12 czerwca 2022 roku podpalił transparent z literą Z w centrum Krasnodaru, a dwa dni później rzucił koktajl Mołotowa na kamienną werandę budynku wydziału FSB w Krasnodarze i wymalował sobie ukraińską flagę na policzku.

Podpalił jedynie dywanik

Wtedy aktywista został zatrzymany. Mężczyzna nazywa swoje działania symbolicznymi i uważa, że ​​jego nie mogły spowodować poważnych szkód. Jak zapewnił, jedynie podpalił dywanik na kamiennej werandzie budynku. Ale śledczy wszczęli śledztwo, oskarżając go o terroryzm.

Aktywista tłumaczył swoje działania tym, że sprzeciwia się rozpętanej przez Putina wojnie w Ukrainie. Na jednej z rozpraw sądowych Paskar opowiedział, że po zatrzymaniu funkcjonariusze FSB kopali go, torturowali prądem elektrycznym i próbowali zgwałcić gumowym przedmiotem, aby przyznał się, że rzekomo miał "ukraińskich kuratorów".

Wojna, bez względu na to, jak ją określimy, przyszła do ich domu i zakłóciła ich życia. I bez względu na to, jakimi sloganami i interesami geopolitycznymi będziemy to ukrywać, dla mnie nie ma to żadnego uzasadnienia - mówił Rosjanin w ostatnim przemówieniu w sądzie 30 maja.
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić