Nietypowa interwencja policji. Pomagali naprawić auto

43

W Kcyni koło Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do nietypowej interwencji. Policjanci z "drogówki" zostali poproszeni o pomoc w naprawie auta, które popsuło się na trasie. Nie odmówili. Właścicielka samochodu była niezmiernie wdzięczna, o czym napisała później w specjalnych podziękowaniach.

Nietypowa interwencja policji. Pomagali naprawić auto
Nietypowa interwencja. (Pixabay, Policja)

Do nietypowej interwencji doszło w Kcyni niedaleko Bydgoszczy. Na trasie zepsuło się auto. Kobieta, która nim kierowała, postanowiła poprosić o pomoc znajdujących się w pobliżu policjantów z "drogówki".

Mundurowi pomogli kobiecie

Mundurowi, choć zaskoczeni, nie odmówili pomocy. Sprawnie usunęli usterkę, umożliwiając kobiecie dalszą jazdę.

Do patrolu "drogówki" podjechała kierująca peugeotem, prosząc o pomoc w związku z usterką auta. Okazało się, że pojazd zgasł i kobieta w żaden sposób nie potrafiła go uruchomić. Mundurowi ocenili, że w aucie zapowietrzył się układ paliwowy, a wielokrotne próby jego odpalenia, spowodowały dodatkowo wyładowanie akumulatora - czytamy w komunikacie policji z Bydgoszczy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chodził z wykrywaczem metali po lesie. Niebywałe, co znalazł pod Zamościem

Policjanci zadzwonili do mieszkającego nieopodal kolegi, który także jest funkcjonariuszem. Ten zorganizował niezbędne narzędzia, którymi rozkręcano elementy auta wymagające naprawy. Okazało się, że powodem awarii był zapowietrzony układ paliwowy. Mundurowi usunęli usterkę i uruchomili peugeota.

Naprawiony pojazd, przekazali kierującej, aby mogła ruszyć w dalszą trasę. Wdzięczna za pomoc kobieta przesłała na komendę podziękowania. W mailu pochwaliła postawę policjantów i wyraziła swoją ogromną wdzięczność za pomoc w trudnej sytuacji. Na koniec pozdrowiła wszystkich funkcjonariuszy z jednostki.

Pomoc mieszkańcom jest wpisana w zawód policjanta i o opisanej sytuacji z pewnością nikt by się nie dowiedział, gdyby nie podziękowania, jakie kierująca przesłała do nakielskiej komendy - przekazuje policja.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić