o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Leśnicy ostrzegają. Śmiertelne zagrożenie w lesie na Podkarpaciu

102
Podziel się

W weekend w lesie pod Orelcem na terenie Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne strażnicy leśni znaleźli kilkanaście kilogramów zepsutych serków typu "oscypek". Leśnicy tłumaczą, dlaczego wyrzucone w lesie serki stanowiły śmiertelne zagrożenie dla zwierząt.

Leśnicy ostrzegają. Śmiertelne zagrożenie w lesie na Podkarpaciu
W lesie pod Orelcem na terenie Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne leśnicy znaleźli kilkanaście kilogramów zepsutych serków typu "oscypek". (Lasy Państwowe)
bEBZGwcB

W sobotę 24 lipca strażnicy leśni dokonali niecodziennego odkrycia. Na terenie leśnictwa Orelec znaleźli kilkanaście kilogramów serów typu "oscypki". Wszystkie były zepsute i śmierdzące.

Leśnicy alarmują! Tak wyrzucone serki stanowiły śmiertelne zagrożenie dla zwierząt!

bEBZGwcD
Sery były zepsute, co czyniło sprawę tym bardziej "śmierdzącą". Najgorsze jest jednak zagrożenie, jakie obecność odpadów spożywczych w lesie sprowadza na dzikie zwierzęta - tłumaczy Maciej Szpiech, nadleśniczy Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

Dzikie zwierzęta, zwabione szeroko roznoszącym się aromatem, mogły trafić do porzuconych opadów i posilić się szkodliwymi dla nich substancjami. Dla niektórych zwierząt solone i zawierające rozmaite wzmacniacze smaku sery, mogą stanowić wręcz śmiertelne niebezpieczeństwo.

Po nagłośnieniu sprawy w mediach społecznościowych sprawca wrócił i sprzątnął zepsute sery.

Na szczęście sprawcy "wrócił rozum" i uprzątnął odpady, więc prowadzenie sprawy stało się bezprzedmiotowe. Trzeba jednak o tym mówić, bo świadomość ekologiczna wciąż pozostawia sporo do życzenia. Dziękuję wszystkim osobom, które w tej sprawie wykazały się dużą wrażliwością - dodaje nadleśniczy Szpiech.
bEBZGwcJ

Jak informują Lasy Państwowe w skali kraju koszty sprzątania lasów to rocznie około 20 mln zł. Koszty łączne w minionym dziesięcioleciu przekroczyły 173 mln zł, a góra śmieci jaką wywieziono w tym czasie z lasu – ponad 1,2 mln m3 i zapełniłaby Stadion Narodowy.

Zobacz także: Autostrada zamknięta i setki samochodów zniszczonych przez gradobicie. Tragiczne nagranie z Włoch
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBZGwde
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(102)
Górale
2 miesiące temu
wędzą oscypki spalając plastikowe butelki, może nie wszyscy tak robią, ale sama widziałam taką jedną wędzarnię na Podkarpaciu na własne oczy podczas wakacji w ubiegłym roku, nota bene w gospodarstwie agroturystycznym, które reklamowało się jako EKOLOGICZNE! Ponadto oscypki są bardzo często oszukane, bo powinny być robione z owczego mleka, a są z domieszką krowiego lub z samego krowiego. To nie żart, wędzili oscypki przeznaczone na sprzedaż nad spalanym plastikowymi butelkami! Od tej pory w życiu nie kupię oscypka, choć tak lubiłam.
Felek
2 miesiące temu
Chodzi o zwiększenie mandatów ?? i łatanie dziury
dic
2 miesiące temu
Ser stanowi śmiertelne zagrożenia dla zwierząt ?? to dlaczego sprzedajecie go ludziom w sklepach ??
bEBZGwdf
jajo
2 miesiące temu
woleli wyrzucic niz rozdac ludziom ,to obrzydliwe
XAX
2 miesiące temu
W Turcji jadłem ich oscypki, są produkowane seryjnie i całkiem dobre , zaleta że nikt ich pół dnia nie gniecie brudnymi łapami lub kolanami .
Kiro
2 miesiące temu
Teraz takie wychowanie, siedzi mega laska i zajada chipsy i cole z biedronki 😁 a wszystkie śmieci zostawi na ławce a kosz obok.
Piecyk_Z_Dmuc...
2 miesiące temu
Nie wiadomo kto był sprawcą ale na 100% łoscypka uprzątnął Apoloniusz Tomisław Curyś-Bachleda-Farel. I w ten sposób uratował Bieszczady przed atakiem Yeti. A poza tym będzie miał na cały rok towar do wabienia Yeti, u siebie .
tofi
2 miesiące temu
Powinien dostać nagrode za dokarmianie zwierząt
Pin
2 miesiące temu
Czyli ktoś kto znalazł te trujące odpady zamiast je posprzątać-zostawił i poczekał na reakcję właściciela...czyli naraził zwierzaki na kolejne godziny/dni niebezpieczeństwa?Coś mi się tu kupy nie trzyma.
Kucharz
2 miesiące temu
A gdzie tam trujce ja bym to spalaszowal wszystko jak bym wiedzial to bym to zwinął co do jednego. Daleko nie mam do ustrzyk. Zapas na pol roku.
🍻🍻🍻
2 miesiące temu
Sami widzicie zwierzeta szkoda truc ale ludzi nie.
Cszc
2 miesiące temu
Biodegradalny odpad. I co się dzieje !
gfre
2 miesiące temu
Na pewno wiedział, że serków się nie wyrzuca w lesie, ale i tak wyrzucił i takie ostrzeżenia nie mają sensu. Ludzie wyrzucają do lasu, bo śmieci drogo kosztują i czasem nie ma gdzie wyrzucić.
bEBZGwcX
dumny wieśnia...
2 miesiące temu
Jestem z Podkarpacia i jestem z tego dumny.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić