Nietypowy noworodek w Brazylii. Lekarze przecierali oczy ze zdziwienia

31

Nietypowy poród w Brazylii. Lekarze przecierali oczy ze zdziwienia, gdy zobaczyli noworodka z 12-centymetrowym ogonem z przyczepioną na końcu kilkucentymetrową kulką. To jeden z 40 udokumentowanych takich przypadków w historii.

Nietypowy noworodek w Brazylii. Lekarze przecierali oczy ze zdziwienia
W Brazylii noworodek urodził się z ogonem. (Journal of Pediatric Surgery Case Reports)

Do tego zdarzenia doszło w Szpitalu Dziecięcym Alberta Sabina w Fortaleza w Brazylii. 12-centymetrowy ogon był wrośnięty w lewy pośladek noworodka. Na końcu ogona znajdowała się 4-centymetrowa kulka.

"Rzadka wrodzoną anomalię" opisano w czasopiśmie Journal of Pediatric Surgery Case Reports. Brazylijscy lekarze potwierdzili, że ogon dziecka nie zawierał chrząstek ani kości.

Pierwsze wzmianki o podobnym przypadku pochodzą z XIX wieku. Jest to jeden z 40 zarejestrowanych przypadków dzieci, które urodziły się z ogonem.

Lekarze usunęli ogon

Dziecko urodziło się w 35 tygodniu ciąży, w styczniu tego roku. Nie wykryto jednak żadnych komplikacji poza ogonem, który nie został wykryty w badaniach przed urodzeniem. Na szczęście późniejsze badanie potwierdziło, że nie był on przyczepiony do układu nerwowego dziecka. Dzięki czemu lekarze bez problemu mogli go usunąć.

Analiza ogona po jego wycięciu wykazała, że ​​kulka była zbudowana z tłuszczu i embrionalnej tkanki łącznej, podczas gdy sam ogon był po prostu tkanką bez kości. W raporcie czasopisma stwierdzono, że "ludzki ogon" jest "rzadką wrodzoną anomalią".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Mały chłopiec jak ''dorosły mężczyzna''
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić