aktualizacja 

Leżało na plaży w Norwegii. Nie mógł uwierzyć, skąd przybyło

61

Na niecodzienny przedmiot natknął się mężczyzna spacerujący zimą po jednym z norweskich fiordów. W pewnym momencie zauważył na brzegu nieco przybrudzony kask ochronny. Kiedy wziął go do ręki, nie mógł uwierzyć własnym oczom.

Leżało na plaży w Norwegii. Nie mógł uwierzyć, skąd przybyło
Norweg znalazł na brzegu kask należący do amerykańskiej agencji rządowej (Facebook, Departament Transportu w Maine)

Sigbjørn Eide znalazł kask pośród wodorostów. Mężczyzna zwrócił uwagę na nietypowe oznaczenia na przedmiocie. Oprócz nich, na kasku znajdowała się amerykańska flaga.

Norwegia. Spacerował zimą po wybrzeżu. Natknął się na kask zza oceanu

Norweg postanowił skontaktować się z Departamentem Transportu w Maine (MDOT), którego logo widniało na znalezisku. Szybko okazało się, że kask w istocie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Prąd zabrał go w ponad 5300-kilometrową podróż po oceanie. Urzędnicy nie domagają się jednak zwrotu przedmiotu.

Uznajemy to za część przyjaznej wymiany międzynarodowej – podkreślono.

Departament Transportu Maine podzielił się niecodzienną historią w mediach społecznościowych. Opublikowano m.in. zdjęcie Sigbjørna Eidego w kasku.

Nie wiemy do końca, jak to się stało, ale cieszymy się, że mamy nowego korespondencyjnego przyjaciela – napisała agencja na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Amerykański kask znaleziony w Norwegii. "Nie trafił tam przez dziurę w drodze"

Kask najprawdopodobniej pokonał ocean z Prądem Zatokowym, zwanym także Golfsztromem. W specjalnym oświadczeniu MDOT podkreślił, że kask potrzebował ponad roku, żeby dostać się do Norwegii.

Okazuje się, że na kaskach noszonych przez pracowników Departamentu drukowana jest data ich produkcji. Ten konkretny trafił do użytku w 2016 roku. Pracownicy mają obowiązek noszenia tego typu kasków podczas jakichkolwiek robót drogowych.

Tych wszystkich, którzy uważają, że kask dostał się do Norwegii poprzez dziurę w drodze, zapewniamy, iż nie miało to miejsca – żartobliwie podsumowują całe zdarzenie urzędnicy.

Obejrzyj także: Skrzynia z wraku niemieckiego "Karlsruhe”. Niezwykłe odkrycie w Tczewie

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić