Nosił teczkę nuklearną Putina. Znaleziono go z ranami postrzałowymi

Wadim Zimin, emerytowany pułkownik Federalnej Służby Bezpieczeństwa, został znaleziony w swoim domu z ranami postrzałowymi. Przez lata był wiernym towarzyszem Władimira Putina, odpowiedzialnym za walizkę nuklearną.

Nosił teczkę nuklearną Putina. Znaleziono go z ranami postrzałowymi
Zimin przebywał ostatnio w areszcie domowym. (Media społecznościowe)

Zimin został znaleziony w swoim domu w Krasnogorsku pod Moskwą z licznymi ranami postrzałowymi. Obecnie przebywa w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Nie wiadomo dokładnie, w jakim jest stanie.

Pracownik Putina postrzelony

Zimina znalazł jego brat, który w trakcie strzelaniny miał akurat przebywać w łazience. Powiedział, że w pobliżu rannego leżał pistolet IZH 79-9TM.

53-latek jest emerytowanym pułkownikiem Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Przez lata pracował w bezpośrednim kontakcie z Władimirem Putinem i był odpowiedzialny za walizkę nuklearną, która zawsze towarzyszy przywódcy Kremla. Wiadomo, że pełnił tę funkcję jeszcze za czasów byłego prezydenta Borysa Jelcyna.

Jego dokładna ścieżka kariery w KGB nie jest znana. Kilka miesięcy temu został oskarżony o przyjmowanie łapówek w czasach, gdy pracował w służbie celnej. Wszystkim oskarżeniom zaprzeczył.

Jak przekazuje Moskovsky Komsomolets, Zimin przebywał w areszcie domowym i czekał na rozstrzygnięcie sprawy. Jego partnerka jest lekarzem. Od wybuchu wojny zajmuje się rannymi żołnierzami.

Zimin był odpowiedzialny za rosyjską walizkę nuklearną. Co dokładnie się w niej znajduje, nie jest wiadome. Eksperci przypuszczają, że teczka zawiera niezbędne kody, instrukcje postępowania, listę celów czy też informacje na temat schronów. Podobna walizka jest w posiadaniu prezydenta USA.

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić