Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Koronawirus. Nowy lek na COVID-19. Ruszyły testy

13
Podziel się:

Naukowcy z amerykańskiej uczelni Washington University of St. Louis prowadzą badania kliniczne nad popularnym lekiem przeciwdepresyjnym, który może uchronić przed ciężkim przebiegiem koronawirusa.

Koronawirus. Nowy lek na COVID-19. Ruszyły testy
Naukowcy z Washington University of St. Louis w amerykańskim stanie Missouri prowadzą badania kliniczne nad popularnym lekiem przeciwdepresyjnym, który może uchronić przed koronawirusem. (Getty Images)

Jak podaje CNN naukowcy z Washington University of St. Louis w amerykańskim stanie Missouri rekrutują 1100 osób w początkowym etapie przechodzenia koronawirusa, do przetestowania leku przeciwdepresyjnego Fluwoksamina, znanego również jako Luvox.

Badania rozpoczęły się w grudniu i dotychczas objęły kilkadziesiąt osób. Naukowcy twierdzą, że wyniki badań mogą dostarczyć do lutego.

Chociaż lek przeciwdepresyjny może wydawać się mało skuteczny do walki z koronawirusem, to wstępne badanie przeprowadzone w listopadzie wykazało, że Fluwoksamina może odnieść sukces.

Od lat wiadomo, że nowoczesne leki przeciwdepresyjne mają właściwości przeciwzapalne. Zapalenie odgrywa kluczową rolę w zakażeniu COVID-19, powodując takie komplikacje jak m.in. zakrzepy krwi i opuchnięte palce u stóp.

Naukowcy prowadzą badanie w niekonwencjonalny sposób. Wysyłają lekarstwa do domów pacjentów w całym kraju, a pacjenci będą monitorować swój stan zdrowia i składać raporty personelowi badawczemu. Dr Eric Lenze, główny badacz przekazał, że badanie Fluwoksaminy idzie jak dotąd bardzo sprawnie.

W badaniu opublikowanym w listopadzie na łamach czasopisma Journal of the American Medical Association, wśród 80 pacjentów przyjmujących Fluwoksaminę, u żadnego nie wystąpił niski poziom tlenu. Spośród 72 pacjentów, którzy przyjmowali placebo u sześciu wystąpił niski poziom tlenu.

Jeden z pacjentów, który przyjmował Fluwoksaminę, był hospitalizowany z powodu odwodnienia. Czterech pacjentów, którzy przyjmowali placebo było hospitalizowanych z objawami typowymi dla koronawirusa, a jeden trafił na oddział intensywnej terapii.

Ze względu na ograniczone badania, odkrycie to należy interpretować jako hipotezę generującą, a nie jako demonstrację skuteczności - napisali autorzy badania przeprowadzonego w listopadzie.

Dr Lenze i jego koledzy prowadzą teraz obszerniejsze badania, ponieważ wcześniejsze było przeprowadzone na zbyt małej liczbie chorych, by wyciągnąć ostateczne wnioski.

Zobacz także: Powrót do szkoły. Wirusolożka ostrzega przed przedwczesnym przywracaniem nauki stacjonarnej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Luckass
2 lata temu
Przecież my mamy już ! taki lek , ale przecież inni muszą zarobić, a nie Polak
Dociekliwy
2 lata temu
Proste pytanie dlaczego nie ma żadnej firmy farmaceutyczne z kapitałem z Europy ???
ppp
2 lata temu
sorry, ale przy takiej próbie, to identyczne wyniki można by otrzymać podając wszystkim placebo
abc1940
2 lata temu
KIEDY WREŚCIE ZACZNIECIE LECZYĆ LUDZI NA COVID AMANTADYNĄ ? W KOŃCU WAS ROZLICZYMY ZA OPIESZAŁOŚĆ I RODZINY ZAŻĄDAJĄ ODSZKODOWANIA ZA BEZCZYNNOŚĆ.
Jkl
2 lata temu
Zakaz sprzedawania i używania Amantadyny, która jest skuteczna w walce z Cow ID 19, to zbrodnia na narodzie polskim. Odpowiecie za to już niedługo.
można
2 lata temu
można,jednak da się - Wysyłają lekarstwa do domów pacjentów w całym kraju- zawsze obcy muszą nam pokazywać jak coś zrobi dobrze
jagoda
2 lata temu
Ostrzegam, brak Viregytu K w aptekach, opór medyków przed wystawianiem recept na ten lek, może się skrupić na samych medykach. Nie mieszkają na Księżycu. Jak ludzie zaczną ICH oskarżać za śmierć najbliższych, to się nawet w mysiej dziurze nie pochowają. Rozpacz i niemoc to źli doradcy emocji. A coraz więcej doniesień o skuteczności tego leku. I o dziwo, lek dostępny dla polityków, celebrytów i biznesmenów.
vera
2 lata temu
...a więc, może, ta choroba, to DEPRESJA, występującąca z olbrzymim nasileniem? Jej objawy są tak silne, że organizm, broniąc się, reaguje fizycznymi zakłóceniami na niespotykaną skalę. Może nawet rację mają ci, którzy wiążą cowida z technologią 5G? Może 5G (albo coś podobnego) jest czymś w rodzaju inhibitora dla tego wszystkiego i w rezultacie wywołuje lawinę? Na małą skalę wystarczy chociażby muzyka, żeby zmienić nasze samopoczucie, kto wie jak reaguje organizm, gdy spotyka się z czymś czego do tej pory nie znał? Może to kolejna z chorób autoimmunologicznych? A może coś wywołuje w organizmach sprzężenia takie jak na tym moście po, którym ludzie przechodzą maszerując? Wielość leków, które w mniejszym lub większym stopniu pomagają wyleczyć chorobę, każe się zastanowić, czy naprawdę znamy naturę tego "wirusa"...
Dziwne?
2 lata temu
Muszą coś, z obowiązującym jeszcze patentem "odkryć", bo na skutecznej AMANTADYNIE kasy już nie zrobią. Wymyślony w latach 60tych ubiegłego wieku lek na wirusa grypy przetrwał bo okazało się, że pomaga też przy neurologii, gdy ameryka ogłosiła że ma nowe coroczne szczepionki na grypę.... Teraz dziwnym trafem ludzie "nauki" na smyczy sponsorujących ich koncernów stają na głowie, by zrazić do amantadyny! Sami sobie przecząc w co drugim zdaniu. Starszą lekiem używanym od dziesięcioleci codziennie przez tysiące starców z m.in. Parkinsonem... Badania nad sprawdzonym i dopuszczonym od dziesięcioleci na rynek lekiem chcą robić, a wystarczy w bazach NFZ sprawdzić ile tysięcy osób z np. Parkinsonem, kupujących na receptę od lat Viregyt-k przeszło coronavirusa bezobjawowo lub skąpoobjawowo, a to już miesiące temu zauważono w szpitalach i DPS-ach! Skąd ten opór????????
SPRAWDZAM !!!
2 lata temu
AMANTADYNA powinna być przebadana w kierunku skuteczności leczenia nią Covid-19!!!! To lek znany od lat i tani.Nie testowany na Covid, bo covidu nie było, gdy amantadyna już była. Mamy coś pod ręka , a będziemy bulić za zagraniczne patenty. KTO JEST W TO UWIKŁANY????!!!!!
Oko
2 lata temu
Najlepszy lek to telewizja TRWAM ulecxy wszystko i wszystkich😩😩😩😩
arahat
2 lata temu
covid to depresja ktora zabija...amerykancy juz to wiedza..nastepny szit da zaklucia
Lol
2 lata temu
Przecież musi być nowy i dopiero opatentowany, bo Chiny muszą nabić kasy, jak na testach, które kupowane są za grosze a odsprzedawane MZ kilka razy drożej, jak na respiratorach, które nie działały, jak na leku , który nie szkodził i kosztował 10.000 zł. A bez ważnego patentu który działał nie pozwolono zakupić. Więc wszystkie oszustwa muszą być rozliczone. Jeszcze poczekajmy, aż masa krytyczna ruszy. Wtedy już tego nikt nie zatrzyma. Tylko gdzie zdrajcy się schowają.?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić