Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Zbrodnia w Woli Szczucińskiej. Są wyniki sekcji zwłok dwóch spalonych dziewczynek

100

We wtorek 14 maja w Krakowie odbyła się sekcja zwłok dwóch dziewczynek, których ciała znaleziono w pogorzelisku na jednej z posesji we wsi Woli Szczucińskiej (woj. małopolskie). Szczątki 3-letniej Nadii i 5-letniej Oliwii były do tego stopnia zwęglone, że potrzebne będą dodatkowe badania.

Zbrodnia w Woli Szczucińskiej. Są wyniki sekcji zwłok dwóch spalonych dziewczynek
Zbrodnia w Woli Szczucińskiej. Są wyniki sekcji zwłok dwóch spalonych dziewczynek (Facebook, YouTube)

Przypomnijmy, że w piątek 10 maja we wsi Wola Szczucińska oddalonej około 45 kilometrów na północ od Tarnowa funkcjonariusze policji dokonali makabrycznego odkrycia. W pogorzelisku leżały zwłoki dwóch małych dziewczynek 3-letniej Nadii i 5-letniej Oliwii.

Policja ustaliła, że zbrodni najpewniej dokonała Monika B. matka dziewczynek. Kobieta miała zabić dzieci w czwartek 9 maja około godziny 22. Następnie ich ciała wrzucić do rozpalonego za domem ogniska. We czwartek 14 maja odbyła się sekcja zwłok obu dziewczynek.

"Biegli nie byli w stanie ustalić bezpośredniej przyczyny śmierci dziewczynek ze względu na zbyt duże zwęglenie zwłok — powiedział prokurator Mieczysław Sienicki dziennikarzom "Wyborczej".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar w domu opieki w Kielcach. Dramatyczna akcja. Ruszyli do środka z kamerą

Sekcja zwłok dziewczynek - będą potrzebne dodatkowe badania

Sekcja zwłok nie przyniosła właściwie żadnych odpowiedzi. Prokurator dodał, że potrzebne będą dalsze badania. Na wyniki trzeba będzie jednak poczekać — być może nawet kilka tygodni.

Pobrano niewielkie wycinki do dalszych badań laboratoryjnych. W ten sposób lekarze z Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie będą próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie o przyczynę ich śmierci - zakończył prok. Siennicki w rozmowie z "Wyborczą".

Matka dziewczynek przebywa w szpitalu psychiatrycznym

40-letnia Monika B. matka dziewczynek została zatrzymana i umieszczona na oddziale psychiatrycznym Oddziału Śledczego przy ul. Montelupich w Krakowie. Kobieta miała w przeszłości problemy ze zdrowiem psychicznym. Funkcjonariusze policji chcieli przesłuchać kobietę. Nie zgodzili się na to lekarze — powołując się na zły stan zdrowia kobiety. Decyzją sądu Monika B. została zatrzymana na 3 miesiące.

Ojciec dzieci przyleciał do Polski

W czasie zbrodni ojca zabitych dziewczynek nie było w Polsce. Mężczyzna na co dzień pracuje w Wielkiej Brytanii. Przyjeżdżał do żony i dzieci przy każdej nadarzającej się okazji. Ostatnio był w domu na majówkę.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić