Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Obrzuciła kościół jajkami. Sąd wydał wyrok

276
Podziel się

Wicedyrektor Galerii Arsenał w Poznaniu obrzuciła kościół jajkami. Sąd wydał wyrok - była to obraza uczuć religijnych. Zofia Nierodzińska nie zgadza się z tym zdaniem i twierdzi, że sama padła ofiarą obrazy uczuć feministycznych.

Obrzuciła kościół jajkami. Sąd wydał wyrok
Zofia Nierodzińska. (PAP, Jakub Kaczmarczyk)
bELxRgqd

W październiku ubiegłego roku Zofia Nierodzińska obrzuciła jajkami drzwi kościoła przy Szamarzewskiego. Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał w piątek wyrok w tej sprawie. Wicedyrektor Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu została uznana winną znieważenia miejsca kultu religijnego. Ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu, warunkowo umorzył postępowanie na rok próby. Za ten czyn groziły Nierodzińskiej nawet dwa lata pozbawienia wolności.

Sąd nie ma wątpliwości, że oskarżona dopuszczając się czynu w sposób jej zarzucany, mogła przewidywać wyrażając swój gest, że dokona obrazy uczuć religijnych, skoro zdecydowała się na rzut jajkami w kościół, który był otwarty dla wszystkich i następnie jeszcze umieściła nagranie z tego zdarzenia na swoim profilu na portalu Facebook. Oskarżona twierdziła, że w tym kościele było pusto, cicho, drzwi były zamknięte. Sąd wskazuje, że oskarżona w żaden sposób nie sprawdzała, czy w kościele faktycznie ktoś się znajduje, co jednoznacznie wynika z nagrania z momentu rzutu jajkami - uzasadnił sąd.
bELxRgqf

Jednak Zofia Nierodzińska nie daje za wygraną. Zamierza odwołać się od wyroku. Uważa, że jest niewinna i że zostały urażone jej "uczucia feministyczne".

Ja się nie zgadzam z tym wyrokiem. Oczywiście jestem niewinna i tutaj danie wiary księżom, no jest po prostu nie fair, jest niesprawiedliwe. Nie wiem, dlaczego głos obywatelki został uznany za niewiarygodny, a głos księży został wysłuchany. Ja się z tym absolutnie nie zgadzam. Oczywiście jest to dyskryminujące dla moich uczuć feministycznych i będziemy składać apelację - cytuje Zofię Nierodzińską Radio Poznań.
bELxRgql

Pod sądem Nierodzińską wspierały członkinie Strajku Kobiet. Gdy oskarżona wyszła z budynku krzyczały jedno z haseł strajku "nigdy, przenigdy nie będziesz szła sama".

Zobacz także: Zgony podczas interwencji policjantów. ''Trudno powiązać interwencje z przyczynami śmierci''
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELxRgqG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(276)
ffff
miesiąc temu
Niemcy też kiedyś rzucali jajkami w pewne domy, później szły cegły a na koniec wszyscy wiemy co było. Autorka widzę idzie drogą typowej niemki z okolic 1933 roku. Powinni ją wysłać na lekcje przeciw nienawiści bo ma z tym spory problem.
Julka
miesiąc temu
Czy czasy św. inkwizycji wróciły czy mi się wydaje?To się dzieje w świeckim demokratycznym państwie w XXI wieku czy ja śnię.
ABSURD
miesiąc temu
JAK CHLOP - ZWIERZE KATUJE RODZINE,TO NIE MA NA NIEGO SADU. A ZA OBRZUCENIE DRZWI BUDYNKU JAJKAMI -WIEZIENIE?
bELxRgqH
becks'a
miesiąc temu
Księża i siostry zakonne gwałcą i zabijają dzieci ale to bez znaczenia dla obrażania uczuć niereligijnych
gosc
miesiąc temu
Czas minął, bo to przeszło pół wieku jak mnie proboszcz obraził, on już nie żyje...tak było
Jaja.....
miesiąc temu
uważajta chłopy, jak któryś jej podpadnie dostanie jajem :-))). Aby tylko nie wpadło jej do głowy strusimi rzucać, ostatecznie może sie usprawiedliwiać, że tylko nimi żonglowała a one tak leciały jak chciały. Święconka na drzwiach - może to nowy trend w sztuce pani vice.
smerf
miesiąc temu
Rozumiem że jako katolik spotkam feministkę jako obrażony mogę jej zrobić krzywdę no ciekawe to rozumowanie to się nazywa tolerancja
antyfan
miesiąc temu
Uczucia feministyczne? No, to mamy nową kategorię w prawie nie ujętą. Jej uczucia feministyczne skończyły się w momencie, w którym naruszyła uczucia innych osób. Nie wierzę, że można być osobą po studiach i stwarzać wrażenie, że się jest aż taką idiotką, idąc w taką linię obrony.
margot
miesiąc temu
O co moge oskarzyc osobnika, ktory kilka tygodni temu wyrzucil jajko przez okno na ulice, tuz przed moim nosem? dodam, ze lezalo kilka dni, zanim zostalo sprzatniete. Czy ulice wolno zasmiecac? wolno rzucac bulki przez okno? kanapki, dokarmiac szczury i ptactwo? czy urzednicy miejscy nie czuja sie obrazeni?
marion
miesiąc temu
Czlowiek nie ma prawa do zadnych uczuc religijnych. Ma prawo do swoich wlasnych uczuc. A tu obrazony chyba musial poczuc sie budynek.
ilona
miesiąc temu
Zapraszam do Wroclawia, pomazane kamienice na kazdym kroku, brud i syf, kazdy rzuca butelki gdzie popadnie. Widac Wroclawianie nie maja zadnych uczuc estetycznych, bo nikt nie czuje sie obrazony. Aaaa pardon, koscioly jakos wolne sa od grafiti.
Ludzik polski
miesiąc temu
Wszyscy Lewacy, komuniści, Feministki to idioci. Powinni zostać izolowani od społeczeństwa, żeby nie zarażać swoją głupotą zdrowego społeczeństwa...
Franek
miesiąc temu
Uzasadnienie wyroku równie podłe jak sam czyn
bELxRgqz
KK=OBŁUDA
miesiąc temu
_ _ _ _ DOŚĆ SZANTAŻOWANIA MORALNEGO POLAKÓW PRZEZ GRUPĘ HIPOKRYTÓW W CZARNYCH I RÓŻOWYCH SUKIENKACH SZERZĄCYCH NIENAWIŚĆ I KSENOFOBIĘ _ _ _ _ _ _ _ HIERARCHIA POLSKIEGO KOŚCIÓŁA DZIAŁA WBREW EWANGELII I PRZYKAZNANIOM BOGA
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić