Angelika Karpińska| 

Ochroniarz pobił kobietę za sweter. Zapadł wyrok

74

Ochroniarz jednego z klubów w Częstochowie pobił kobietę za to, że miała na sobie sweter z kolorowym sercem. Sąd zakazał mu wykonywania zawodu i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz orzekł zadośćuczynienie finansowe.

Ochroniarz pobił kobietę za sweter. Zapadł wyrok
Kobieta została pobita przez ochroniarza za ten sweter (Facebook, Karolina Krauze)

Do zdarzenia doszło w lipcu 2019 r. przed jednym z klubów w Częstochowie. Ochroniarzowi nie spodobał się sweter, który miała na sobie stojąca w kolejce do wejścia kobieta. Powiedział, że "w tym nie wejdzie" i kazał jej "wy********ć".

Po krótkiej wymianie zdań mężczyzna pobił kobietę. Na miejsce przyjechała policja i karetka, która odwiozła ją na SOR. Lekarz stwierdził m.in. skręcenie kręgosłupa szyjnego, stłuczenie głowy i szyi oraz naderwanie stawów i więzadeł.

W kolejce ok. 20-30 osób stojących pod klubem nie było ani jednego faceta, który chciałby mi pomóc. Poza moją przyjaciółką zainterweniowały jeszcze dwie dziewczyny. Faceta ze mnie ściągnęli inni jego koledzy z ochrony - relacjonowała kobieta.

Firma, w której zatrudniony był ochroniarz, zwolniła go z pracy. Sprawą zajęła się prokuratura.

Pobił kobietę za sweter z tęczowym sercem. Usłyszał wyrok

W Sądzie Rejonowym w Częstochowie zapadł wyrok. Ochroniarz został uznany za winnego zarzucanych mu czynów. Sąd orzekł trzyletni zakaz wykonywania zawodu ochroniarza i zbliżania się do pokrzywdzonej, grzywnę w wysokości 3 tys. zł, 1,5 tys. zł zadośćuczynienia poszkodowanej i zwrot kosztów jej obrońcy.

Pan Jarosław Z. nie czuł potrzeby przeproszenia mnie, a naprawdę mógł tym wiele zdziałać, możliwe, że gdyby się postarał, sprawy mogłoby nie być. Moja sprawa, ostatecznie wygrana, to przestroga i ostrzeżenie dla osób, które mają chęci na podobne zachowania, które jak widać wg sądu, są nieakceptowalne - skomentowała wyrok sądu pani Karolina.

Zobacz także: Łódź. Policjant potrącił pieszego i dostał pouczenie. Komendant wyjaśnia

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić