Odebrała "telefon z CBA". Na szczęście obok stał ksiądz

170

Do 60-latki z Białej Podlaskiej zadzwonił fałszywy funkcjonariusz CBA, który przekazał, że na jej koncie są wykonywane nieautoryzowane płatności. Oszust przekonał kobietę do przelania części pieniędzy na wskazane konto. Resztę gotówki 60-latka miała zawieźć w umówione miejsce. Na szczęście kobieta była po rekolekcjach w kościele, a przy niecodziennej rozmowie przypadkowo obecny był ksiądz. Duchowny, zamiast do banku, pojechał z oszukaną do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Odebrała "telefon z CBA". Na szczęście obok stał ksiądz
Zdjęcie ilustracyjne (Facebook)

W poniedziałek 5 grudnia do 60-letniej mieszkanki Białej Podlaskiej zadzwonił nieznajomy mężczyzna, podający się za funkcjonariusza CBA. Przekonywał kobietę, że pracownicy banku dokonują z jej konta licznych wypłat.

Rozmówca poinformował seniorkę, iż jedyną formą uchronienia się przed oszustwem jest przelanie blisko 50 tys. złotych na wskazane przez niego konto bankowe. Pozostałą kwotę, która wciąż znajdowała się na koncie 60-latki, kobieta miała wypłacić i podczas powrotu do miejsca zamieszkania przekazać w umówionym miejscu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Oszustwo na wiejskich jajach. Eksperci tłumaczą, na co zwracać uwagę

Seniorka całą rozmowę prowadziła w kościele po zakończonych rekolekcjach. Na szczęście duchownemu, który stał akurat obok niej, sytuacja wydała się podejrzana. Dlatego przekonał kobietę, by najpierw podjechać do Komendy Powiatowej Policji we Włodawie i zweryfikować otrzymane informacje. Jakież było zdziwienie 60-latki, którą dyżurny jednostki uświadomił, że policja nigdy nie prosi o pieniądze w realizowanych akcjach i jest to próba oszustwa.

Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Ustalmy najpierw, czy osoba, która dzwoni, jest tą, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skontaktujmy się z jednostką policji, najlepiej dzwoniąc na numer alarmowy 112 - przypomina asp. sztab. Kinga Zamojska-Prystupa.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić