Ogromny kłopot z lekiem. "Długotrwały brak"

13

Pojawiły się złe informacje dla tych, którzy korzystają z popularnego leku w ramach walki z depresją i zaburzeniami lękowymi. Specyfik przez długi czas nie będzie dostępny w aptekach. Jeżeli ktoś go stosuje, powinien skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia alternatywnej formy terapii.

Ogromny kłopot z lekiem. "Długotrwały brak"
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Marko Geber)

Servenon jest popularnym lekiem przeciwdepresyjnym. Substancją czynną w tym preparacie jest escitalopram, a więc inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny.

Środek wywołuje efekt przeciwdepresyjny poprzez poprawienie przekaźnictwa serotoninergicznego. Jeśli go przyjmujesz, porozmawiaj o tym z lekarzem, ponieważ nowy podmiot odpowiedzialny za jego produkcję, nie planuje w najbliższym czasie jej wznowienia - podkreśla poradnikzdrowie.pl.

Niepokojące ustalenia ws. leku Servenon zostały przekazane za pośrednictwem portalu gdziepolek.pl. "Glenmark nie jest już dłużej podmiotem odpowiedzialnym za lek Servenon. Produkt został sprzedany firmie Neuraxpharm. Z tego co udało mi się ustalić, nowy podmiot odpowiedzialny nie planuje w najbliższym czasie wznowienia produkcji leku. Przewidywany jest długotrwały brak" - napisała jedna z farmaceutek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Polki traktują tam jak boginie. "Tu jest całkowicie inny typ kobiety"

Ci, którzy używali tego specyfiku, muszą więc zastosować jakiś zamiennik. Oczywiście w tym celu należy skonsultować się z lekarzem.

W jakich przypadkach stosuje się Servenon?

Lek Servenon zawiera escytalopram i jest wykorzystywany w leczeniu depresji (duże epizody depresji) oraz zaburzeń lękowych - m.in. napady lęku panicznego z agorafobią lub bez agorafobii, społeczne zaburzenie lękowe (fobia społeczna), zaburzenie lękowe uogólnione oraz zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne.

Może upłynąć kilka tygodni, zanim pacjent poczuje się lepiej. Należy kontynuować przyjmowanie leku Servenon, nawet jeśli upłynie jakiś czas do poprawy stanu pacjenta. Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza - podkreślono w ulotce.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić