Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Ojciec gotowy sprzedać córkę. Wyjawił powód. "Tu nie chodzi o wybór"

88
Podziel się

Zdesperowany tata z Afganistanu powiedział, że jest gotów sprzedać swoją czteroletnią córkę za 50 tys. afgani (ok. 2,2 tys. złotych), aby wyżywić resztę rodziny. Mir Nazir jest jednym z milionów obywateli, którzy obawiają się o swoje życie z powodu krwawych rządów talibów w Afganistanie.

Ojciec gotowy sprzedać córkę. Wyjawił powód. "Tu nie chodzi o wybór"
Ojciec jest gotowy sprzedać córkę (zdj. ilustracyjne) (Getty Images)
bEUCHWlh

Afgańczycy walczą z coraz głębszym kryzysem gospodarczym. Waluta ich kraju się załamuję i powoduje to gwałtowny wzrost cen. Wiele osób straciło pracę i próbują sprzedać wszystko, aby przeżyć. 38-letni były policjant Mir Nazir stoi teraz przed bolesną decyzją. Zapowiedział, że sprzeda córkę bezdzietnemu sklepikarzowi, aby wyżywić resztę rodziny.

"Tu nie chodzi o wybór. Chodzi o desperację"

Jak donosi The Times, mężczyzna próbował dać w zastaw dziecko na targu Jada-e Maiwan w Kabulu. "Wolałbym umrzeć niż myśleć o sprzedaniu córki" – powiedział. "Ale moja własna śmierć nie uratowałaby nikogo z mojej rodziny. Kto by nakarmił moje inne dzieci? Tu nie chodzi o wybór. Chodzi o desperację" — mówi zrozpaczony mężczyzna.

bEUCHWlj

38-latek powiedział, że właściciel sklepu zaoferował 20 tys. afgani (ok. 900 złotych), aby jego córka Safia zamieszkała z nim i zaczęła pracować w jego sklepie. "A jeżeli będę miał 20 tys. afgani, będę mógł ją odkupić" – powiedział Nazir.

Ale nie mogę sprzedać mojej córki za tak niską cenę, więc chcę 50 tys. afgani (ok. 2,2 tys. złotych). Wierzę, że może mieć lepszą przyszłość, pracując w sklepie, niż zostać ze mną, a cena może uratować moją rodzinę - mówi 38 latek.
bEUCHWlp

"Mamy do czynienia z nowym wrogiem"

Nazir uciekł do Kabulu z żoną i pięciorgiem dzieci, zanim talibowie zajęli stolicę, i teraz pracuje jako tragarz na targowisku. Zarabia jednak tak mało, że nie starcza mu nawet na wpłacenie czynszu. "Czujemy ulgę, że wojna się skończyła, ale wszyscy mamy do czynienia z nowym wrogiem – ubóstwem" – powiedział.

Od 15 sierpnia, kiedy talibowie zajęli Kabul, ze stolicy Afganistanu ewakuowano ponad 123 tys. Afgańczyków i cudzoziemców. Jak informuje UNICEF, setki dzieci zostało oddzielonych od swoich rodzin i przewiezionych do różnych krajów podczas chaotycznej ewakuacji z lotniska w Kabulu.

bEUCHWlq

Pomocy potrzebuje 10 mln dzieci

Organizacja zarejestrowała około 300 dzieci w takiej sytuacji, ale przypuszcza, że może ich być więcej. W Afganistanie pomocy potrzebuje około 10 mln dzieci. Aby im pomóc, UNICEF musi mieć nieograniczony dostęp do całego terytorium kraju — przypomniała też organizacja.

Społeczność międzynarodowa i wszystkie strony muszą się do nas przyłączyć i priorytetowo traktować dobro dzieci w Afganistanie, jak również tych, które zostały z niego ewakuowane - apeluje UNICEF.
bEUCHWlr
Zobacz także: Tajny plan MSZ. Chcą pomóc pozostałym w Afganistanie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUCHWlK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(88)
Aga
miesiąc temu
Ludzie którzy sprzedaja własne dzieci są wpuszczani do Europy.
islam
3 miesiące temu
Robi i sprzedaje, domowa manufaktura. 4 rozpłodowe żony i błogosławieństwo alelacha.
Nemeczek
3 miesiące temu
Czteroletnia córka do sklepu? Żałosne uzasadnienie.
bEUCHWlL
Gość
3 miesiące temu
Nie mają mózgów tylko narządy rozrodcze. Nawet zwierzęta ograniczają rozród,kiedy nie mają pożywienia. A co robią ludzie? Im większa bieda,tym więcej dzieci. Chore. A te dzieci powielają zachowania swoich rodziców i kółko się zamyka. Ograniczyć prokreację jednostek patologicznych i problem się rozwiąże a nie zachęcać 500+
Borys
3 miesiące temu
20 lat wojska koalicji próbowały przywrócić normalność w tym kraju.Afgańczycy nawet nie podjęli walki i nie chcieli walczyć o swój kraj.Poddali się bezkrwawo a teraz narzekają,sami wybrali. Jestem za prezydentem USA. Amerykanie nie będą ginąć w wojnie gdzie sami Afgańczycy nie są nią zainteresowani. Poddali się jak nikt z innych państw . Zastanówmy się czy było warto i czy warto walczyć za kogoś kto sam nie podejmuje chęci do walki o swoją wolność.
Ktoś tam
3 miesiące temu
Naplodzil dzieci a teraz sprzedaje
zło
3 miesiące temu
Zawsze chciałem mieć jeszcze córkę, a mam tylko syna, chętnie zapłacę i przygarnę!!!
Max
3 miesiące temu
Bajki dla ,,ocieplenia,,czas zacząć
Hhom
3 miesiące temu
Proszę podać kotlnto tego afgana ,przeleje kasę żeby już nikogo nie sprzeda
Bolesław wałe...
3 miesiące temu
Propaganda nie zna granic bezczelności.
Jaa
3 miesiące temu
Nigdy nie sprzedałabym żadnego swojego dziecka, bardzo je kocham, nie ma takiej możliwości!!
Najlepsze co ...
3 miesiące temu
To czytanie tych komentarzy. Niektóre śmieszne, niektóre stwierdzają fakty a znów inne nie. Pozdrawiam wszystkich ✌️
Wikary
3 miesiące temu
Kupię przebijam do 3000zł
bEUCHWlD
Jiii
3 miesiące temu
Niech sam się sprzeda. Masakra
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić