o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Olali obostrzenia. Wulgarny komentarz kancelarii parafialnej

359
Podziel się

Proboszcz parafii na Lubelszczyźnie został ukarany mandatem po tym, jak okazało się, że w jego kościele złamano obostrzenia pandemiczne. Kiedy do kancelarii parafialnej zadzwonili dziennikarze z prośbą o komentarz, ich rozmówca nie potrafił powściągnąć języka.

Olali obostrzenia. Wulgarny komentarz kancelarii parafialnej
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Win McNamee)
bDUnkAgR

W Niedzielę Palmową policja otrzymała anonimowe zgłoszenie dotyczące złamania obostrzeń w miejscu kultu. Funkcjonariusze udali się do kościoła w Woli Korybutowej w gminie Siedliszcze, aby to zweryfikować. Okazało się, że zgłoszenie było prawdziwe.

Policjanci policzyli wiernych po zakończeniu mszy świętej. Funkcjonariusze doliczyli się 40 osób więcej osób niż dopuszczał limit związany z obostrzeniami. Ksiądz proboszcz jako zarządca budynku otrzymał mandat w wysokości 500 złotych. Duchowny przyjął go. Ponadto poinformowano, że w świątyni nie stwierdzono żadnych innych nieprawidłowości.

bDUnkAgT

Portal kurierlubelski.pl poprosił o komentarz proboszcza parafii. Rozmówca z kancelarii parafialnej kazał dziennikarzom zająć się "ciekawszymi rzeczami do opisywania". Dla przykładu podał pandemię koronawirusa oraz wojnę w Donbasie. Całą rozmowę zakończył wulgaryzmem.

Niech pan się wstydzi, że pan się w takie rzeczy wpiep… - powiedział dziennikarzowi, kończąc rozmowę.

Pandemiczne obostrzenia dotknęły niemal każdą dziedzinę życia. Restrykcje wprowadzono również w miejscach kultu religijnego. Od 27 marca w świątyniach będzie mogła przebywać 1 osoba na 20 metrów kwadratowych przy zachowaniu odstępu 1,5 metra i obowiązku noszenia maseczki ochronnej.

bDUnkAgZ
Zobacz także: Nowy Ład PiS. Będzie większe wsparcie rodzin z dziećmi? Szykuje się ulga podatkowa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUnkAhu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(359)
Basta!
2 tyg. temu
Polska jest krajem pod okupacją-trzeba to jasno powiedzieć! ICH prawo nie jest polskim prawem! Dosyć, dosyć, dosyć!
Noklecha
2 tyg. temu
Księża osiągneli poziom inteligencji równy jaskiniowcom. Sami powodują że czuje sie niechęć do Kościoła. Do wiary - nie, do przedstawicieli tej wiary - szok ze takie jednostki mają prawo mówić w imieniu Boga. Samozwańczy przedstawiciele.
EBE
2 tyg. temu
POKAZAŁ PRAWDZIWE OBLICZE
bDUnkAhv
Proboszcz
2 tyg. temu
Po to są przepisy by ich pilnować. Czy to nie kościół stoi na straży uczciwości wiernych? Zatem nie lękajcie się ludzie, dzwońcie na policję gdy jest za dużo ludzi.
dziunek.k
2 tyg. temu
Oto słowo biże...
Najnowsze komentarze (359)
Miś
2 tyg. temu
Żałosne, usunięto komentarz bo odnosił się do champart!!! Ot, opozycyjna demokracja wolnosci POspolitego chamstwa
Susła
2 tyg. temu
Ciekawy nagłówek. Ja bym użyła określenia "zlekceważyli". Słowo "olać", chociaż zrozumiałe przez ogół, nie powinno się znajdować w tekście w gazecie, nawet internetowej.
apost
2 tyg. temu
Przez brak szacunku dla wiernych i innych ludzi w polskich kościołach za 10 lat będzie hulał wiatr
no coz.....
2 tyg. temu
nic nowego , ignoranctwo i arogancja to i dewiza KK!
Obserwator
2 tyg. temu
Panowie księża tak trzymać, a niedługo diabli was wezmą. I dobrze.
Majan
2 tyg. temu
O joj, ależ afera!
Rob Roy
2 tyg. temu
Oto sługa Boży w jedynej słusznej religii
To ja
2 tyg. temu
Niech ci co są przeciwni kościołowi przeczytają dokładnie historię Polski a jeżeli są inteligentni to powinni wyciągnąć odpowiednie wnioski. Księża niech przeczytają o życiu Jezusa i zastanowią się nad swoim postępowaniem.
bDUnkAhn
wstyd
2 tyg. temu
Oni przecież podlegają prawu kościelnemu.
alejajca
2 tyg. temu
To nie ksiądz został ukarany tylko parafianie zapłacą kilkakrotną sumę zamiast sumy.
Gab
2 tyg. temu
Z tego robią problem??? To pikuś! U mnie w mieście większość domów weselnych funkcjonuje bez problemu! Odbywają się normalnie wszystkie imprezy okolicznościowe, bez żadnych ograniczeń! Sama miałam w ostatnim miesiącu dwa zaproszenia, ja nie poszłam, ale imprezy odbyły się jakby nigdy nic...następna impreza rodzinna za tydzień, myślicie,że ktoś ją odwoła?
Zdziwiony
2 tyg. temu
Champart też olewala obostrzenia i zakazy zgromadzeń ludzi. Ilu ich zachorowało tego nikt nie wie ale było nie wesoło bo trzaskowski też był chory. A teraz czepiacie się kolejnych ludzi. Opozycja pokazała, że olewali i olewać można, to czemu tylko im można A innym nie wolno!!!!!
pmwd
2 tyg. temu
ot i slowo boze !
Korektor
2 tyg. temu
500 złociszy? Nie pomyłka? Wszędzie wlepiali do 50 zł.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić