Olejnik uderza w Kaczyńskiego. "Ciekawe czy miesza świeże jajka z zepsutymi"

63

Monika Olejnik słynie z bezkompromisowych pytań i zdecydowania w wyrażaniu opinii. Dziennikarka TVN od lat prowadzi "Kropkę nad i", a oprócz tego pisze felietony, które niejednokrotnie krytykują Prawo i Sprawiedliwość. Tym razem znów uderzyła w prezesa PiS. "Dyrdymały Kaczyńskiego!" - pisze Olejnik.

Olejnik uderza w Kaczyńskiego. "Ciekawe czy miesza świeże jajka z zepsutymi"
Olejnik uderza w prezesa PiS. "Dyrdymały Kaczyńskiego!" (AKPA, AKPA)

Monika Olejnik napisała kolejny felieton. Dziennikarka opublikowała go w mediach społecznościowych. Jak zazwyczaj, również i tym razem nie szczędziła słów krytyki obozowi rządzącemu. Szczególnie mocno oberwało się prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Dziennikarka TVN wyszczególniła wszystkie wpadki i nawiązała do kuriozalnych wypowiedzi polityka z ostatniego czasu. Nazwała je dyrdymałami Kaczyńskiego, a także banialukami, trele-morelami czy andronami. - Cacy, cacy BUCH PO GLACY. Dyrdymały Kaczyńskiego! Jarosław Kaczyński jeździ po kraju, opowiada trele-morele, banialuki, androny, koszałki opałki, dyrdymały. Bajdurzy - pisze Monika Olejnik.

W swoim felietonie, Monika Olejnik zaczęła od wypowiedzi na temat dzików i ziemniaków. - Prezes PiS opowiada, że za rządów PO była taka bieda, że ludzie wyjadali kartofle, które sadzili leśnicy dla dzików. Fachowcy odpowiadają: nie leśnicy sadzą, tylko myśliwi, nie kartofle, tylko topinambur, a topinambur jest bardzo zdrowy - wyjaśnia prowadząca "Kropki nad i".

Następnie nawiązała do wypowiedzi Kaczyńskiego na temat Niemiec i Unii Europejskiej. Jak pisze Olejnik, zdaniem prezesa PiS, UE to jedynie "maska Niemiec", przez którą Polska ma teraz mnóstwo kłopotów, jak ironizuje dziennikarka. Odniosła się również do węgla, jego cen i tego, że jak powiedział Kaczyński węgiel "sortowany z powrotem zmienia się w niesortowany".

Kaczyński mówi, że recesja to depresja, poucza Polaków, ile powinni kupować węgla i że należy go mieszać, wtedy będzie lepiej. (...) Ciekawe, czy robiąc jajecznicę, pan prezes miesza świeże jajka z zepsutymi. Kaczyński jest i instytutem pamięci narodowej, i sądem - napisała Olejnik.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Monika Olejnik o niepokojach związanych z sytuacją polityczną
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić