aktualizacja 

Oto jakie są wilki. To, co nagrała fotopułapka, porusza do szpiku kości

287

Tak wspiera się wataha wilków! Nagranie z zamontowanej w lesie fotopułapki uchwyciło moment, w którym las przemierza wilcza rodzina. Jeden z wilków nie ma łapy, ale dzięki obecności innych członków stada zdaje się nic z tego nie robić. Nagranie podbija sieć.

Oto jakie są wilki. To, co nagrała fotopułapka, porusza do szpiku kości
Wataha wilków nagrana przez fotopułapkę. (Facebook)

Dla pasjonatów przyrody fotopułapki umieszczone w trudno dostępnych terenach to prawdziwa gratka. Dzięki kamerom pozostawionym w dziewiczych, nieuczęszczanych przez ludzi terenach możemy podglądać rzadkie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Jednym z miejsc w sieci, gdzie publikowane są nagrania z życia zwierząt jest profil na facebooku pod nazwą: Fotopułapki - Trial cameras. To właśnie jego twórcy przed kilkoma dniami opublikowali filmik, w którym widać, jak między drzewami przemyka wilcza rodzina.

Uwagę czujnych obserwatorów przykuwa jeden szczegół. Okazuje się, że jeden z wilków widoczny na filmie... porusza się na trzech łapach. I choć porusza się wolniej niż inni członkowie watahy widać, że może liczyć na jej wsparcie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wilki złapane na fotopułapce. Nagranie z polskich Tatr

Zachowanie wilków zarejestrowane na filmiku porusza oglądających go internautów.

Pięknie to pokazuje jak wilki są zżyte razem. Wataha go chroni i karmi - pisze jedna z internautek, a inny komentujący dodaje:

U mnie w Borach jest wataha która opiekuje się kulawym wilkiem już z 2 lata obserwuję go, daje radę dzięki rodzinie.

"Obserwuję, tę grupę. Karmią go i czekają żeby nadążył. Wspaniałe zwierzęta, niemniej trudno je nagrać" - pisze kolejny internauta.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Obecnie populacja wilków w naszym kraju liczy około dwóch tysięcy osobników. Wilki przebywają w Polsce pod ścisłą ochroną, choć coraz śmielej środowiska myśliwskie domagają się prawa do ich zabijania.

Choć według oficjalnych danych od końca II wojny światowej nie odnotowano przypadku ataku wilka na człowieka, w lokalnych mediach wciąż pojawiają się historię budzące strach i nagonkę wobec tych zwierząt.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić