aktualizacja 

Otwarcie już w Mikołajki. Ta biblioteka "zaszalała" ze zjeżdżalnią

4

W Polsce powstała wyjątkowa biblioteka. Będzie w niej można nie tylko wypożyczyć książkę, ale także... zjechać ze zjeżdżalni! Specjalna rura połączy piętra i zachęci do czytania nie tylko dzieci. Otwarcie obiektu, który znajduje się w Gdyni, zaplanowano na Mikołajki. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Otwarcie już w Mikołajki. Ta biblioteka "zaszalała" ze zjeżdżalnią
W Gdyni powstała biblioteka ze zjeżdżalnią (Gdynia.pl, Zrzut ekranu z wideo)

Ten niesamowity pomysł to wspólna inicjatywa miasta i Amerykańskiej Szkoły Podstawowej. Obiekt, który powstał przy ul. Łowickiej w dzielnicy Mały Kack w Gdyni, jest naprawdę wyjątkowy. Od innych bibliotek w kraju odróżnia go przede wszystkim potężna zjeżdżalnia!

Metalowa rura połączyła piętro z parterem. W szybki sposób będzie można się nią przemieścić ze strefy "dla dorosłych" do wypożyczalni dla dzieci. Ze zjeżdżalni będzie mógł skorzystać każdy, bez względu na wiek.

Architekt, z którym współpracowaliśmy, mógł "poszaleć" i naprawdę stworzyć tutaj niezwykłe, niespotykane w bibliotece formy. To na pewno przyciągnie do nas jeszcze więcej osób - mówi w rozmowie z "Radio SuperNova" Natalia Gromow, dyrektor Biblioteki Gdynia, która jest gospodarzem obiektu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Tak nas widzą w Edynburgu. "Zawsze jest jakaś historyjka"

Zjeżdżalnia to jednak nie jedyne, co odróżni bibliotekę w Małym Kacku od znanych nam obiektów tego typu. Autorzy inicjatywy stanęli naprzeciw wyzwaniom stawianym przez współczesnego czytelnika.

Obok kilkunastu tysięcy książek pojawi się też oferta multimedialna. Odwiedzający będą mogli pograć w gry komputerowe i posłuchać audiobooków. Oprócz tego pojawi się możliwość "wypożyczenia" laptopa, z którym będzie można się rozsiąść w jednym z wielu miejsc przystosowanych do pracy w ciszy i spokoju.

To jednak nie wszystko. Latem czytelnicy będą mogli też korzystać z "czytelni pod chmurką". To specjalnie wyodrębnione miejsce na świeżym powietrzu, gdzie na pufach i leżakach będzie można oddać się lekturze.

Zdecydowanie jest innowacyjne przedsięwzięcie na skalę kraju. Otwarcie biblioteki nastąpi 6 grudnia o godzinie 12:00.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić