oprac. Krystian Winogrodzki| 

Owsiak pisze list do policji. "Czy na festiwalu funkcjonariusze będą mieli gaz?"

1

Organizator Pol'and'Rock zwrócił się z pytaniem do Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Chce dowiedzieć się, w jakie środki bezpieczeństwa będą wyposażeni funkcjonariusze.

Jerzy Owsiak obawia się, że policjanci na Pol'and'Rock będą korzystać z gazu łzawiącego
Jerzy Owsiak obawia się, że policjanci na Pol'and'Rock będą korzystać z gazu łzawiącego (East News, Piotr Jedzura)

Pod koniec czerwca dawny Woodstock po raz kolejny otrzymał status imprezy o podwyższonym ryzyku. Jerzy Owsiak w liście do szefa KMP w Gorzowie Wielkopolskim żali się, że wciąż nie otrzymał od policji odpowiedzi na zażalenie dotyczące tej decyzji. Treść pisma opublikował na swoim profilu na Facebooku.

Lider WOŚP odniósł się także do czwartkowych wydarzeń, które miały miejsce pod Pałacem Prezydenckim. Policja starła się z demonstrantami i użyła wobec nich gazu. "Czy funkcjonariusze oddziałów prewencyjnych, którzy będą zgromadzeni 2-3-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą, będą wyposażeni w gaz łzawiący?" - pyta Owsiak.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Jeżeli tak, to proszę przedstawić nam, organizatorom, informacje dotyczące procedur z jego użyciem. Nasz festiwal to ogromne zgromadzenie obywateli z całego kraju oraz przyjaciół, którzy przejeżdżają do nas z całego świata. Chcieliśmy być wcześniej przygotowani na wszelkiego rodzaju sytuacje związane z ewentualną interwencją oddziałów policyjnych" - tłumaczy organizator Pol'and'Rock Festival.

Zobacz także: Zobacz także: Gawłowski po wyjściu z aresztu: stoję z otwartą przyłbicą, niczego się nie obawiam

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić