Pasażerowie przeżyli chwile grozy. Konieczne było awaryjne lądowanie

8

Pasażerowie i załoga lotu Ryanair z Krakowa do Cagliari doświadczyli prawdziwego koszmaru. Lot, który miał być rutynowym przelotem, nagle stał się źródłem niepokoju. Dlaczego? Otóż w pewnym momencie kapitan maszyny zgłosił awarię, żądając zgody na natychmiastowe lądowanie. W związku z tym na włoskim lotnisku wszczęto alarm i wydano niezbędne zezwolenie.

Pasażerowie przeżyli chwile grozy. Konieczne było awaryjne lądowanie
Pasażerowie przeżyli chwile grozy. Konieczne było awaryjne lądowanie (Pixabay)

Pasażerowie lecący w poniedziałek, 29 kwietnia, samolotem Ryanaira na trasie z  Krakowa do Cagliari przeżyli chwile grozy.

Z informacji przekazanych przez agencję informacyjną Ansa wynika, że kapitan samolotu zgłosił awarię w trakcie przygotowań do fazy lądowania. Mężczyzna poprosił o zgodę na natychmiastowe wykonanie manewru. Alarm wszczęto około godz. 16. Na pokładzie było 186 pasażerów.

W związku z tym na pasie startowym, gdzie miał wylądować samolot z podejrzeniem awarii systemu pokładowego, pojawiły się służby porządkowe lotniska, strażacy, policja, karetki pogotowia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Psy Karoliny Pisarek i Rogera Salli "zdemolowały" im dom. Modelka zdradza, że jej pupile są pod opieką behawiorystki

Spółka Sogaer, odpowiedzialna za zarządzanie ruchem na lotnisku Cagliari-Elmas, kierowała całą operacją. Proces lądowania maszyny przebiegł sprawnie, bez żadnych zakłóceń. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Nie są jeszcze znane przyczyny wystąpienia problemów na pokładzie samolotu lecącego z Krakowa.

Podczas lądowania Boeinga z Krakowa na lotnisku Cagliari-Elmas, dwie inne maszyny z Neapolu i Katanii, które miały zaplanowane lądowanie na godzinę 16:24 i 16:27, zostały przekierowane na inne lotnisko.

Maszyny skierowano do portu lotniczego Alghero w północnej części Sardynii. Po zniesieniu alarmu wznowiły podróż do Cagliari.

Źródło: Interia

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić