Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Piękna metafora Stephena Kinga. Mówi, na czym polega błąd Putina

Podziel się:

Stephen King uważa, że Władimir Putin nie docenił Ukrainy. W nowym wpisie na Twitterze popularny amerykański pisarz porównał atakowany przez Rosję kraj do... rosomaka.

Piękna metafora Stephena Kinga. Mówi, na czym polega błąd Putina
Stephen King odniósł się do wojny w Ukrainie (Getty Images)

Jeden z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie Stephen King od początku wojny otwarcie wspiera Ukrainę. Już pod koniec lutego udostępnił na Twitterze zdjęcie, na którym pozuje w koszulce z napisem w kolorach żółto-niebieskich: "Jestem z Ukrainą"

W geście solidarności z Ukraińcami Amerykanin zdecydował zawiesić współpracę z rosyjskim wydawnictwem, choć w Rosji uważany jest za najchętniej czytanego autora książek. W mediach społecznościowych King często wyraża swoje potępienie dla działań Władimira Putina.

Porównał Ukrainę do rosomaka

W sobotę pisarz udostępnił na Twitterze kolejny wpis, w którym nawiązał do sytuacji w Ukrainie. Stephen King stwierdził, że Władimir Putin ewidentnie nie docenił możliwości Ukraińców, atakując ich kraj.

Putin zakładał, że ma do czynienia z pieskiem kanapowym. W rzeczywistości mierzy się z rosomakiem. Sława Ukrainie! - King napisał na Twitterze.

Dlaczego pisarz porównał Ukrainę akurat do rosomaka? Jak czytamy na stronie poświęconej zwierzętom drapiezniki.pl, "rosomak charakteryzuje się dużą siłą, odwagą, zręcznością oraz nieustępliwością. O mięso potrafi walczyć z większymi ssakami np. z pumą oraz wilkami".

Metafora wydaje się trafna, jeśli wziąć pod uwagę niezwykłą waleczność i odwagę Ukraińców, którym przyszło mierzyć się z "drugą największą armią świata", za jaką uważana jest armia rosyjska. Wiele mówi się o tym, że Putin, najeżdżając na Ukrainę, liczył na błyskawiczne zwycięstwo, lecz mocno się pomylił. Ukraińcy bronią się dzielnie już od 80 dni.

Zobacz także: Specjalista komentuje mowę ciała Putina. "Na pewno nie jest zdrowy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić