aktualizacja 

Pokazał ogłoszenie na temat kolędy i zapytał o apostazję. Burza w sieci!

232

Jeden z internautów opublikował wycinek strony internetowej kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim. Widzimy na nim m.in. fragment informacji na temat wizyty duszpasterskiej 2022. Po przeczytaniu komunikatu użytkownik Facebooka nie wytrzymał.

Pokazał ogłoszenie na temat kolędy i zapytał o apostazję. Burza w sieci!
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim (Wikimedia Commons)

3 stycznia rozpoczęła się kolęda dla parafian kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim. "Ze względu na trwającą pandemię, przebieg kolędy, tak jak w ubiegłym roku, czyli nie wchodzimy do domu, ale błogosławieństwo będzie przy posesji. Prosimy o przygotowanie stolika nakrytego obrusem, a na nim woda święcona z kropidłem i krzyż. To będzie dla nas znak, że rodzina chce błogosławieństwa Bożego, które jest istotą kolędy. Podobnie w blokach, ale na dole klatki schodowej" - poinformowali księża.

W przytoczonym fragmencie komunikatu nie ma nic dziwnego. Bulwersować może jednak dalsza część informacji zamieszczonej na stronie internetowej parafii.

By wiedzieć, kto przyjął księdza ofiarę składamy w kopertach podpisanych z adresem i imieniem i nazwiskiem. Ofiary z tego tytułu będą przeznaczone na grodzenie terenu przy domu parafialnym i zakup materiałów budowlanych na dom katechetyczny - napisali duchowni.

Jeden z internautów nie wytrzymał. Po przeczytaniu komunikatu na temat wizyty duszpasterskiej 2022, a więc tzw. kolędy, zamieścił na facebookowej grupie "Ogłoszenia mińskie" wymowne pytanie.

Orientujecie się czy w trakcie można składać dokumenty apostazji? - zapytał.

Ktoś momentalnie mu wytknął, że takiej informacji powinien poszukać gdzieś indziej. "Normalny człowiek szuka takiej informacji u źródła. Na Facebooku Cię nikt nie chrzcił. Ty, widać robisz to dla wątpliwego poklasku" - możemy przeczytać w jednym z komentarzy.

Burza na Facebooku. "Okropne praktyki"

Generalnie tym postem internauta wywołał niemałą burzę. Jedna z komentujących zwróciła uwagę na cytowany zapis o konieczności podpisania koperty. Nie ukrywa oburzenia.

Podpisana koperta z kasą?? I to ma przyciągać do Kościoła? Okropne praktyki - oceniła.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić