Pokazali, co się działo w Zakopanem. "To ten zakaz?"

199

Miał być zakaz odpalania fajerwerków w sylwestrową noc w Zakopanem, zamiast tego niebo rozbłysło feerią barw i hukiem petard. Filmik z "totalnej kanonady" w mediach społecznościowych udostępnił "Tygodnik Podhalański", a internauci pytają: to ten zakaz?

Pokazali, co się działo w Zakopanem. "To ten zakaz?"
Fajerwerki w Zakopanem strzelały mimo zakazu (TikTok, Tygodnik Podhalański)

Na kilka dni przed tradycyjnie już planowaną w stolicy Tatr imprezą sylwestrową, władze Zakopanego wystosowały apel:

Przypominamy, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Zakopane podjętą w 2019 roku, obowiązuje całoroczny zakaz używania petard, fajerwerków i innych materiałów pirotechnicznych na terenie Miasta Zakopane w miejscach dostępnych publicznie. W trosce o bezpieczeństwo naszych bliskich, a także czworonożnych przyjaciół, powstrzymajmy się od strzelania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Turyści w Zakopanem zdziwieni. Ile za grzane wino na Krupówkach?

Powołując się na dobrostan zwierząt z prośbą o niestrzelanie w sylwestra zwróciły się do turystów i mieszkańców Zakopanego także władze Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Huk wywołuje u zwierząt olbrzymie przerażenie, a nawet ataki paniki, które mogą okazać się groźne dla ich zdrowia i życia. Zdarzało się, że spłoszone zwierzęta, np. kozice, w trakcie ucieczki ulegały śmiertelnym wypadkom - tłumaczył Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN cytowany przez RMF FM.

Jednak prośby o wstrzemięźliwość i dbałość o przyrodę nie zdały się na nic, co dobitnie pokazało nagranie udostępnione przez Tygodnik Podhalański.

Choć nagranie trwa niecałe 90 sekund, huk generowany przez petardy jest nie do wytrzymania i aż trudno wyobrazić sobie, że stan ten trwał o wiele dłużej pod Równią Krupową.

Przez chwile pięknie wielkie "Wow". Szkoda , że ludzie myślą tylko o sobie - komentuje jedna z internautek.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić