Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Policja w komunikacji miejskiej. Sprawdzają, czy pasażerowie mają maseczki. Surowe kary za ich brak

10

Poluzowanie obostrzeń nie oznacza, że koronawirus nie grozi już nikomu. Policja wróciła do sprawdzania, czy przestrzegane są obowiązujące zasady np. w komunikacji miejskiej. Za nienoszenie maseczki w autobusie lub tramwaju czekają nas surowe kary.

Policja w komunikacji miejskiej. Sprawdzają, czy pasażerowie mają maseczki. Surowe kary za ich brak
Policjanci kontrolują, czy pasażerowie w komunikacji miejskiej noszą maseczki. Za ich brak są wysokie kary. (Getty Images, NurPhoto)

Patrole, w skład których wchodzą policjanci i kontrolerzy, zaczęły sprawdzać, czy pasażerowie komunikacji miejskiej posiadają maseczki. Jeśli tak, to czy noszą je w odpowiedni sposób. Karę można dostać za brak maseczek, noszenie ich w nieprawidłowy sposób lub, oczywiście, za jazdę na gapę.

Maseczki w komunikacji miejskiej

Dla niektórych poluzowanie obostrzeń oznacza całkowity koniec pandemii koronawirusa. To jednak nie jest prawda. Coraz częściej w sklepach pojawiają się osoby, które nie noszą maseczek w ogóle. Inni, jeśli już je noszą, zakładają je nieprawidłowo - nie zasłaniają nosa.

To samo można zauważyć w komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze policji zdecydowali się działać i od teraz pojawiają się w autobusach i tramwajach, żeby egzekwować przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Ile wynosi kara za zignorowanie zasad? Osoby, które nie zakrywają w komunikacji miejskiej nosa i ust mogą na wstępie dostać karę w wysokości 500 zł. Policjant może również zdecydować, czy skierować wniosek do sądu o nałożenie kary administracyjnej. Ta może wynieść nawet do 30 tys. złotych.

Sprawdzanie, czy pasażerowie noszą maseczki, odbywa się już we Wrocławiu i Krakowie. Podobnych działań należy spodziewać się także w innych miastach.

Zobacz także: Podróżni bez masek. Nagraliśmy, jak reagują na upomnienie

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić