oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Policji otrzymali niecodzienne zgłoszenie. Tym jechał drogą ekspresową

24

Ostrowska policja otrzymała dość zaskakujące zgłoszenie. Funkcjonariusze zostali wezwani do mężczyzny, który poruszał się drogą szybkiego ruchu na wózku inwalidzkim. Policja zabrała go w bezpieczne miejsce. Na tym ich interwencja się nie skończyła.

Policji otrzymali niecodzienne zgłoszenie. Tym jechał drogą ekspresową
Nietypowa interwencja policji na drodze ekspresowej (Facebook)

Do niecodziennej sytuacji doszło na drodze S61 w okolicach Ostrowi Mazowieckiej. W miniony piątek dyżurny odebrał trzy zgłoszenia o mężczyźnie, który na wózku inwalidzkim poruszał się po drodze szybkiego ruchu. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce i w okolicy Podborza zatrzymali do kontroli 31-latniego mężczyznę.

Mężczyzna został poinformowany o zakazie poruszania się przez pieszych trasą szybkiego ruchu. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem, a następnie eskortowali go do miejsca, gdzie mógł bezpiecznie zjechać z drogi S61 — przekazała w komunikacie asp. Marzena Laczkowska, oficer prasowa KPP w Ostrowi Mazowieckiej, cytowana przez portal TVN24.

Policjanci w zamieszczonym w mediach społecznościowych przypominają, że po drogach ekspresowych nie mogą poruszać się piesi. Za takich uważane są również osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, co reguluje art. 2 pkt. 18. ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Horror w Finlandii. Strzelanina w podstawówce

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym za pieszych uznawane są wszystkie osoby, które znajdują się poza pojazdem na drodze, a które nie wykonują na niej żadnych robót, czy czynności, które uwzględnione przez inne przepisy.

To nie pierwszy taki przypadek!

Przypadek 31-latka zatrzymanego w okolicy Podborza nie jest odosobniony. W lutym ubiegłego roku na jednej z dróg szybkiego ruchu zarejestrowano mężczyznę poruszającego się na wózku inwalidzkim drogą szybkiego ruchu. Mężczyzna jadący trasą kaszubską postanowił wówczas wytłumaczyć swoje zachowanie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Jak tłumaczy, jechał tą drogą do centrum Gdyni. Jak mówi, nie mógł skorzystać z chodników, które nie były odśnieżone. Jego celem nie było spowodowanie zagrożenia dla ruchu — przekazał portal trójmiasto.pl, z którym skontaktował się wspomniany mężczyzna.

W 2022 roku funkcjonariusze policjanci z Puław zatrzymali 59-latka, który poruszał się po drodze szybkiego ruchu wózkiem inwalidzkim. Nie było to jego jedyne wykroczenie. Policjanci przebadali mężczyznę alkomatem. Urządzenie wskazało aż 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić