Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Natalia Bogucka
|

Polski biznesmen oferuje mieszkania i pracę dla 100 rodzin migrantów

200
Podziel się

Polski przedsiębiorca Władysław Grochowski opublikował w "Rzeczpospolitej" swój list otwarty dotyczący sytuacji migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Zaoferował, że wraz z fundacją swojej żony "przyjmie minimum 100 rodzin uchodźców" i "zapewni im mieszkania oraz pracę".

Polski biznesmen oferuje mieszkania i pracę dla 100 rodzin migrantów
Władysław Grochowski, właściciel i prezes Arche SA (AKPA)

Władysław Grochowski opublikował w "Rzeczpospolitej" list otwarty dotyczący migrantów koczujących na granicy polsko-białoruskiej. Właściciel i prezes grupy dewelopersko-hotelarskiej Arche SA stwierdził, że jego list to "wołanie o mądrość i szlachetność" oraz "o rozwiązania, które nie będą przynosiły Polakom hańby i wstydu".

Przedsiębiorca zwrócił uwagę, że polski rząd oznajmił całemu światu, że buduje mur na granicy. Nie było jednak mowy o próbach spotkania polskich władz z władzami białoruskimi.

Nawet z największym wrogiem trzeba rozmawiać i tworzyć kompromisowe rozwiązania - stwierdził Grochowski.

Niezwykły gest polskiego biznesmena. Chce pomóc 100 rodzinom migrantów

Prezes Arche SA oświadczył, że wraz z Fundacją swojej żony Leny Grochowskiej "wyraża gotowość przyjęcia minimum 100 rodzin uchodźców, którzy wołają o pomoc na granicy polsko-białoruskiej".

Zapewnię im mieszkania i pracę. Dzieciom edukację i rozwój w Polsce. Niech ci ludzie już nie cierpią. Niech ubłoceni, przemoczeni, głodni wstaną z kolan i zaczną nowe życie. Nie godzi się, a trwa to już kilkanaście tygodni, w taki sposób traktować ludzi potrzebujących pomocy. Szczególnie nam, Polakom, którzy tyle wycierpieli w przeszłości - podkreślił Władysław Grochowski.
Jestem przekonany, że za moim przykładem pójdą inni polscy przedsiębiorcy. Tylko pozwólcie nam to zrobić. Nigdy nie rozumiałem polityki, polityków, ale zawsze rozumiałem, czym jest godność ludzka. Wszystkie inne względy są wobec niej nieistotne. Ona jest najważniejsza. Bronię jej z całego serca i z pełną odpowiedzialnością - dodał.

Zobacz także: Agresja na granicy z Białorusią. Migranci chcieli wedrzeć się do Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(200)
Adam N 1973
3 miesiące temu
Biznesmenie, chcesz im pomagać, to pomagaj w ich krajach. Ale nie zapraszaj ich do Polski. Ewentualnie stwórz im miejsca pracy w Niemczech. A jeśli robisz to w celach reklamy, to ja już w twoich hotelach nocować nie będę i przekażę znajomym
bezbolek
3 miesiące temu
Żeby dać tym uchodzcom pracę pierw musi wiedzieć co kto potrafi zrobić .Chyba że potrzebuje w tym hotelu sprzątaczy to na stanowisko nie potrzeba jakiś wysokich wymagań .A po drugie jak by same ciapate pracowały w jego hotelach to przez nich stracił by klientów i zyski
HYPATIA
3 miesiące temu
Szanowny Panie Władysławie Grochowski uważam, że jest Pan prawdziwym Polakiem, patriotom i biznesmenem. Nie tylko dla Pan ważne są interesy firmy ale i LOSY NASZEJ ZSZARGANEJ OJCZYZNY, która jest źle postrzegana na arenie międzynarodowej. Pozdrawiam, Hypatia
Goździk
3 miesiące temu
Skoro to jego firma, to ma prawo decydować, kogo chce zatrudnić. Poza tym zawsze było mnóstwo komentarzy typu: "jak jesteś za przyjmowaniem uchodźców, to weź ich do siebie". I właśnie ten biznesmen - zgodnie z radą - zamierza to zrobić. Więc co nie pasuje?
Za Odre
3 miesiące temu
Ale Niemcy Szkalują tu Polski Rząd.. zabierajcie się z tąd!!
Bej Dok
3 miesiące temu
A za Niemca Praca i Mieszkanie w POlsce..to był "luksus".. - Nie dla każdego Polaka
Rudyuj
3 miesiące temu
A za Niemca Praca i Mieszkanie w POlsce..to był "luksus".. - Nie dla każdego Polaka!!
Anik
3 miesiące temu
A mało mamy ludzi w Polsce którzy potrzebują pomocy ?
Dr0
3 miesiące temu
Taaa. Czy oni pchają się do Unii by pracowac? Lepiej by pomógł repatriantom ze wschodu
Mieszkanie
3 miesiące temu
Kurcze pracuje aby mieszkać, mieszkam aby żyć , ledwo wiąze koniec z końcem a na mieszkanie nigdy nie zarobie . No niech Pan da beztroskie życie młodym rodzinom w Polsce i Wy co tak praw innych bronicie pomóżcie bezinteresownie potrzebującym , bez medialnego szumu. Sądze , że tu jest problem więc nie dziwcie się że w to wątpie.
Gość
3 miesiące temu
Czy ten Pan tak dobrze płaci swoim pracownikom że nikt nie chce u niego pracować i szuka pracowników wśród uchodźców...
?????
3 miesiące temu
Niech ten biznesmen nie będzie taki hojny. A może by tak Polakom zaproponował takie warunki? Szczególnie tym którzy mieszkają i żyją w takich pipidówach , gdzie diabeł mówi dobranoc. Bo niestety takie miejscowości jeszcze w Polsce są. Fundacja jego i jego żony, koń by się uśmiał.
tttt
3 miesiące temu
0 6-tej rano było prawie 1500 komentarzy!!
XYZ
3 miesiące temu
Intencje bardzo nieczyste. 100 polskim rodzinom też by się przydała taka pomoc ale wtedy nie będzie z tego ani reklamy ani kasy co innego pomóc migrantom i profity z tym związane
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić