Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Powrót do szkół. Minister Adam Niedzielski mówi wprost

300

Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Czy rząd umożliwi w końcu naukę stacjonarną w szkołach? "To nie jest decyzja zero-jedynkowa i prosta" - powiedział w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski.

Powrót do szkół. Minister Adam Niedzielski mówi wprost
Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił na temat powrotu do szkół (Getty Images)

Powrót do szkół. Kiedy starsi uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej?

Najmłodsi uczniowie, z klas 1-3, wrócili do szkół po feriach zimowych, 18 stycznia. Pozostali nadal uczą się zdalnie. Na lekcjach w budynkach placówek oświatowych nie byli właściwie od 26 października 2020. Kiedy to się zmieni?

Niedzielski o powrocie do szkół: "To cały czas takie balansowanie"

O powrocie starszych uczniów do szkół mówił w poniedziałek 22 lutego w programie "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak miałoby to wyglądać?

Tutaj absolutnie uważam, że takie odważne decyzje trzeba podejmować. Strategia, która w Europie się nazywa dance and hammer, czyli taniec i młotek, polega właśnie na takiej walce z pandemią, że jak tylko można, to trzeba luzować, a potem oczywiście trzeba w przypadku jakichś przyspieszeń podejmować odpowiednie kroki, czyli to cały czas takie balansowanie - powiedział minister Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia wspomniał o niepokojących statystykach na terenie Warmii i Mazur. Nie chciał na razie jeszcze przesądzać, czy dojdzie tam do całkowitego zamknięcia szkół. Podkreślił, że nie jest to prosta decyzja.

Dzieciaki też potrzebują grupy rówieśniczej do normalnego rozwoju, a szczególnie w grupach najmłodszych ma to ogromne znaczenie. To nie jest decyzja zero-jedynkowa i prosta - zaznaczył minister zdrowia.

Kiedy powrót do szkół?

Czy w najbliższych dniach uczniowie w Polsce wrócą do nauki stacjonarnej? Adam Niedzielski w tej kwestii nie pozostawia złudzeń.

Na pewno nie w tym tygodniu. Chociaż ja absolutnie bym nie przekreślał, że jeszcze w marcu takie decyzje będziemy podejmować - powiedział Adam Niedzielski w TVN24.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić