Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|

Powrót do szkół. Minister Adam Niedzielski mówi wprost

113
Podziel się:

Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? Czy rząd umożliwi w końcu naukę stacjonarną w szkołach? "To nie jest decyzja zero-jedynkowa i prosta" - powiedział w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski.

Powrót do szkół. Minister Adam Niedzielski mówi wprost
Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił na temat powrotu do szkół (Getty Images)

Powrót do szkół. Kiedy starsi uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej?

Najmłodsi uczniowie, z klas 1-3, wrócili do szkół po feriach zimowych, 18 stycznia. Pozostali nadal uczą się zdalnie. Na lekcjach w budynkach placówek oświatowych nie byli właściwie od 26 października 2020. Kiedy to się zmieni?

Niedzielski o powrocie do szkół: "To cały czas takie balansowanie"

O powrocie starszych uczniów do szkół mówił w poniedziałek 22 lutego w programie "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak miałoby to wyglądać?

Tutaj absolutnie uważam, że takie odważne decyzje trzeba podejmować. Strategia, która w Europie się nazywa dance and hammer, czyli taniec i młotek, polega właśnie na takiej walce z pandemią, że jak tylko można, to trzeba luzować, a potem oczywiście trzeba w przypadku jakichś przyspieszeń podejmować odpowiednie kroki, czyli to cały czas takie balansowanie - powiedział minister Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia wspomniał o niepokojących statystykach na terenie Warmii i Mazur. Nie chciał na razie jeszcze przesądzać, czy dojdzie tam do całkowitego zamknięcia szkół. Podkreślił, że nie jest to prosta decyzja.

Dzieciaki też potrzebują grupy rówieśniczej do normalnego rozwoju, a szczególnie w grupach najmłodszych ma to ogromne znaczenie. To nie jest decyzja zero-jedynkowa i prosta - zaznaczył minister zdrowia.

Kiedy powrót do szkół?

Czy w najbliższych dniach uczniowie w Polsce wrócą do nauki stacjonarnej? Adam Niedzielski w tej kwestii nie pozostawia złudzeń.

Na pewno nie w tym tygodniu. Chociaż ja absolutnie bym nie przekreślał, że jeszcze w marcu takie decyzje będziemy podejmować - powiedział Adam Niedzielski w TVN24.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(113)
Faea
rok temu
szczepienia przeciwko Covid-19 1!!!!!!!!!!
Kkffe
rok temu
Adam Niedzielski po co maseczki!!!!
:-(
rok temu
Oni zabierają nam-uczniom rok z najlepszego czasu naszego życia
JDJD
rok temu
....................
Zorientowany
rok temu
Szczyt trzeciej fali był ogłaszany na przełom lutego i marca jak dobrze pamiętam. Ale go nie ma. Teraz ma być przełom marca i kwietnia. Coś tu nie pasuje? Ano to, że nauczyciele padają po szczypieniu. Nawet odwołuja lekcje online ,bo się tak "dobrze czują " Ale pan minister zdrowia specjalista ekonometrysta zajmie się tabelkami i wykresami i będzie ok w TV wyglądać. Ludzie obudźcie się!
MaBe
rok temu
Najgroźniejszym wirusem naszych chorych czasów to POLITYCY. Trójka dzieci, rodzeństwo, chodzą do tej samej niedużej szkoły, dwójka może chodzić a jedno zdalnie, czy to nie idiotyzm. Przestańcie testować tymi fałszywymi testami za nie swoje, i po "pandemi" będzie.
Ida
rok temu
Jak ja chodziłam do szkoły naście lat temu w sezonie grypowym na 30 osób na lekcje przychodziło 12 może 15. Nauczyciele też chorowali. Były zastępstwa albo nas zwalniali. Teraz nie ma grypy jak dawniej każdy kto jest chory a ma wykonany test od razu covid. Ciotka fryzjerka opowiada co mówią klienci ile ludzi jest chorych traci węch smak i nawet się nie przyznaje. Po fakcie na luzaka opowiadają ze tez byli chorzy i nie przyznali sie tylko normalnie wszędzie chodzili. Ludzie obudźcie się to jest wszędzie i pewnie połowa z nas juz to miała. Mój syn chodzi do szkoły i jest zadowolony. Dzieci w klasie prawie nie chorują pojedyncze przypadki. Druga ciocia przedszkolanka mówi że w tym sezonie jest lepsza frekwencja niż w ubiegłych latach. Sprawdzaly statystyki u siebie i w innych przedszkolach.
Michal
rok temu
Jaki ma cel otwieranie szkół a za miesiąc zamykanie skoro i tak będzie przyrost zakarzeń jak ostatnio
Homosapiens
rok temu
Tak patrząc na tego jegomościa stwierdzam że nie podjął nigdy łatwej decyzji wszystko wydaje mu sie takie trudne hehe😂
Ala
rok temu
Młodzież do szkół. Dajcie im szansę na właściwą edukację.
Bozka
rok temu
To wszystko chore Dzieci w domu a starzy do sanatorium Ma pani racje selekcja. Jak można tak robić przecież ci starsi ludzie są najbardziej narażeni a z NFZ wyjeżdżają no niestety najczesciej emeryci
Sieradzanka
rok temu
Młodzież do szkoły nie pójdzie bo nadchodzi trzecia fala covidu a ludzie wysyła się do senatoriow a kazdy z innego krańca Polsk mimo nasilenia pandemii Czyżby chodziło i selekcję?
eee
rok temu
Mam pomysł: wue - fiści niech prowadzą zajęcia z całą klasą na boisku w parku itp. To świetna okazja na rozruszanie dzieci i możliwość spotania się ze wszystkimi.
Xenny
rok temu
Na lekcji u mojego syna nauczycielka zapytała: " jak myślicie wrócicie do szkoły do czerwca? " A oni na to,że chyba nie. I to takim tonem odpowiedzieli,że im by to odpowiadało.Przeraziła mnie ta odpowiedź!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić